6.kapitola: If you're not the One, then why?

21. dubna 2012 v 20:13 | hplovehp |  Faith of the heart
Vracím se vám po dnešní couračce po Pálavských vrších. Krásná krajina. Skály, stromy... to je něco pro mě. Dnešní kapitola bude z pohledu Damona. Jak dopadlo setkání s Elenou v Grillu?


Lidské sny jsou to, co dělá lidem problémy. Když nebudete mít sny, nebudete mít problémy, protože budete brát prostě jen to, co je. Ale pak budete postrádat lásku, protože láska je nalézání svého snu v lidech, kteří jej nemají.
Andy Warhol
"Kde jsi byl Damone?" zaútočil Stefan, jakmile jsem za sebou zabouchnul.
"To by jsi chtěl vědět!" vytlačil jsem falešný úsměv.
"Ano, přesně to bych chtěl vědět." kývl vážně hlavou.
"Ale bráško, přece ti nezkazím překvapení." zasmál jsem se a odkráčel do svého pokoje.
"Překvapení?!" vyjel mu hlas histericky asi o dvě oktávy nahoru. Odpovědí mu bylo rozvibrování celého penzionu, jak jsem důkladně zavřel své dveře.
Sklenka něčeho ostřejšího, ploužáky rozléhající se pokojem. Ano, uhodli jste, mám tak trochu splín.

Odkaz na ploužáček:
http://www.youtube.com/watch?v=p3bFOT1e-AU&feature=related

Byl jsem s Elenou v Grillu. Ideální, dalo by se říct. Strašně jí to slušelo. Roztomile se smála a červenala, když jsem ji popichoval.
Naprosto dobrovolně a slepě se vrhala do pastí, které jsem si na ni připravil. Až pozdě jsem pochopil, že jediný, kdo se chytil, jsem já. Její smyslná vůně mi pletla myšlenky a hnědé oči pomáhaly úspěšně zapomínat, že jsem kdy nějaké měl. Zapletla mě do sebe, do své přítomnosti. Dovolila mi chytit její ruku. Naše dlaně do sebe přesně zapadaly, jakoby je někdo modeloval s přáním, aby se navzájem držely. Začala se ke mně pomalu přibližovat.
Tak krásná. Katherine. COŽE?! Zpanikařil jsem. Proč jsem o ní myslel jako o Katherine?! Díky mému superultra rychlému upířímu myšlení si toho naštěstí nevšimla. Celý ten pokus o polibek jsem přetočil v žert. Vypadal zklamaně.
Já byl taky zklamaný. Proč jsem to udělal? CO jsem to vlastně udělal? Nejsem si jistý, jak dobrý společník jsem po zbytek večera byl.
Ale ona. Nenaléhala. Celou dobu mi ovšem dávala najevo, že můžu. Přiblížit se, políbit ji. Snad by se nebránila ani, kdybych z ní chtěl ztrhat ty okouzlující šaty. Z klína se mi ozvalo až bolestivé volání touhy. Ne! Zakázal jsem si přísně.
Bohužel příliš nepomáhalo, když se na každé moje vyslovení jejího jména její srdce rozeběhlo do šíleného rytmu. Ona byla ochotna dávat lásku, ale já momentálně nebyl schopen přijímat.

If you're not the one then why does my soul feel glad today?
If you're not the one then why does my hand fit yours this way?
If you are not mine then why does your heart return my call?
If you are not mine would I have the strength to stand at all?

Přihnul jsem si ze sklenky. Elena nebyla Katherine. Každá vteřina strávená v její blízkosti mi to potvrzovala. Neměl bych je srovnávat. Ale přesto jsem to, podvědomě, dělal. Proč, to mi zůstávalo záhadou.

I never know what the future brings
But I know you're here with me now
We'll make it through
And I hope you are the one I share my life with

Proč jsem uvažoval o mrtvé Katherine, když jsem měl před sebou živou, milující Elenu? Praštil jsem do stolu, který to málem neustál. Chtěl jsem políbit Elenu. Ale abych věděl, že líbám Elenu. Ne náhražku za Katherine.
Můžu vůbec zůstat s Elenou, snažit se o sblížení?

I don't wanna run away but I can't take it, I don't understand
If I'm not made for you then why does my heart tell me that I am?
Is there any way that I can stay in your arms?

Lehnul jsem si na postel. Samozřejmě, že jsem mohl zůstat u Eleny. Stačilo Katherine dokonale vyhnat z mojí hlavy. Nemožné, zdálo by se dřív. Dnes jsem věděl, že to dokážu. Protože i během těhlech šibečních úvah mi hlavou problikávalo její jméno vyvedené velikým neonový nápisem jako poutače v Las Vegas. Uměl jsem si představit, že bych se s ní oženil. Sarkasticky jsem se uchechtl. Svatba. Tomu slovu jsem se vyhýbal více než tisíciletí.

If I don't need you then why am I crying on my bed?
If I don't need you then why does your name resound in my head?
If you're not for me then why does this distance maim my life?
If you're not for me then why do I dream of you as my wife?

Možná bylo trochu sobecké dotáhnout ji do nadpřirozeného světa. Ale já ji zoufale potřeboval. Ostatně, kdyby to šlo, zvolil bych si smrtelný život. Jen abych ho mohl celičký strávit s ní. Abychom měli děti. Krásné po ní, vychytralé a otrávné po mě. Usmál jsem se při té představě. Pořídili bychom si nějaký útulný domek s velikou zahradou, kde bych capartům vybudoval hřiště.

I don't know why you're so far away
But I know that this much is true
We'll make it through
And I hope you are the one I share my life with
And I wish that you could be the one I die with
And I'm praying you're the one I build my home with
I hope I love you all my life

Pohled mi zabloudil ke stolu, kde zůstaly rozložené papíry a na téměř na kraji pohozená tužka. Snad ybch mohl... Ale už jsem to dlouho nezkoušel! Rozvážně jsem usedl a chopil se tužky. Několik čar a práce na kresbě mě pohltila. Nikdy jsem nebyl (alespoň podle otce) nijak výrazně talentovaný, přesto jsem si občas pro zábavu kreslil.
Teď jsem cítil, jak do každé linky vkládám svou touhu, svá přání a svou lásku k Eleně a k těm dětem, které nikdy nebudou moct existovat.

I don't wanna run away but I can't take it, I don't understand
If I'm not made for you then why does my heart tell me that I am
Is there any way that I can stay in your arms?

Dojatě jsem prokresloval obličej holčičky v Elenině náručí. Měla její drobný nosík a mou, trošku moc vyčnělou bradu. Menší klučík s černými vlasy stál vedle nich a pozoroval okolí pohledem s jiskřičkami, kvůli kterému jsem byl vždycky podezříván, že chystám nějakou lumpárnu. Sebe jsem dodělal až nakonec. Postavi ljsem se za rodinku, omotal si jednu ruku okolo Elenina pasu, druhou cuchal klukovi vlasy. Holčička měla jednu ručičku položenou na mě.
Jediná věc, s kterou jsem si na své postavičce dal záležet byl úsměv. Koutky úst se mi málem dotýkaly očí. To přesně jsem chtěl. Přesně jsem věděl, co bych cítil, kdyby se tohle mohlo uskutečnit. Naprosté čisté štěstí.

'Cause I miss you, body and soul so strong that it takes my breath away
And I breathe you into my heart and pray for the strength to stand today
'Cause I love you, whether it's wrong or right
And though I can't be with you tonight
You know my heart is by your side

Kresbu jsem pečlivě uschoval do knihovničky a vrátil se na postel. Měl bych zkusit spát. Zítra zajdu za Elenou a všechno jí řeknu, vysvětlím. Miluju ji, ať už je to dobře nebo špatně. Ale budu potřebovat i její sílu, abych nás dokázal dostat co nejblíž mému obrázku, mému snu.

I don't wanna run away but I can't take it, I don't understand
If I'm not made for you then why does my heart tell me that I am
Is there any way that I can stay in your arms?

S plnou hlavou snů, přání, slibů a tužeb jsem usnul. Zdálo se mi, že moje kresba se stala skutečností. Už dlouho jsem neměl tak krásné snění.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Evi* Evi* | Web | 21. dubna 2012 v 21:00 | Reagovat

Trochu mi to na Damona nesedí, ale je to nádherné. Úžasne píšeš. :-)

2 hplovehp hplovehp | Web | 21. dubna 2012 v 21:32 | Reagovat

[1]: Díky. Jo. to je moje specialita, vidět postavy totálně jinak než všichni ostatní. Protože mě prostě přišlo, že tohle by Damon doopravdy chtěl. Než se dozvěděl, že existují upíři. Pak kvůli Katherine ten sen poupravil. A nakonec už na něj kvůli všem těm problémům vlastně zapoměl.
Moje vize. ;)

3 lady Katysek lady Katysek | Web | 21. dubna 2012 v 21:39 | Reagovat

Úžasně píšeš !! :))
A parádní kapitola, i když tohle mi jako Damon moc nepřišlo .. :P Děsně se mi to  líbí a těším se na další ;))

4 Tewulinka Tewulinka | Web | 21. dubna 2012 v 21:57 | Reagovat

Nádherná kapitola, moc se těším na dalšííí :)) a Damon... úžasnej, moc se mi to líbilo, i když to není Damon, jako ze seriálu, moc se ti to povedlo... úžasnýýý :))

5 Lenk@ Lenk@ | 21. dubna 2012 v 22:16 | Reagovat

Super kapitolka a když se k tomu pustí ta písnička tak ještě lepší ;))
Vůbec neva, že by to seriálový Damon neudělal ;))
A chtěla jsem se zeptat jestli plánuješ ještě v tomhle týdnu přidat nějakou kapitolku k fanfiction The Vampire Diaries.. ? ;))

6 hplovehp hplovehp | Web | 21. dubna 2012 v 22:23 | Reagovat

Jé, to je chvály! :) Moc vám děkuju, znamená to pro mě opravdu hodně. Jinak ano, chtěla bych zítra přidat kapitolu k původní upířině, kde se do děje zapojí (skoro) celá rodina Původních. ;) Možná napíšu další část té povídky z r.1864. A je dost pravděpodobné, že budu rozpitvávat v nějaké jednorázovce děj nové, 19. epizody. Ten polibek mě rozsekal. A ještě víc nesnáším Esther!

7 Barussiiik Barussiiik | 22. dubna 2012 v 7:32 | Reagovat

Krása. Hodně chvály autorce. Povedený. Nejvíc se  mi líbilo, když Damon kreslil tu svoji vysněnou rodinu(nevypadá to na něj).

8 Evi* Evi* | Web | 22. dubna 2012 v 9:38 | Reagovat

[2]: Vidíš, takto som nad tým nerozmýšľala :D

9 Koki Koki | 22. dubna 2012 v 11:39 | Reagovat

Nádhera. hlavně když si představoval a kreslil svojí vysněnou rodinu.

[2]: Něco takového dělám taky. Když nějaká postava přijde na první pohled zlá nebo nějak špatná tak se na ní koukám z jiného úhlu. Často člověk poté uvidí spíše bolest než zlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama