2.kapitola: Unknown Hero

26. března 2012 v 20:54 | hplovehp |  Faith of the heart
Tak, kapitola je tu. Tentokrát nakoukneme ke Stefíkovi. Jako obvykle bude pan zadumaný, píšící si deník. Co ho ovšem zaujme tak, že na něj zapomene?
Mimochodem, zítra (27.3.) je velmi významný den. Kdo jako první napíše do komentáře správnou odpověď má u mě věnování nějaké fakt pěkňoučké povídky. Nápověda : hledejte tady na blogu. ;)


Triumf ducha, věčnost krásy; zde není stáří, není změny. Zde promlouvá nesmrtelnost.
JOSEF BOHUSLAV FOERSTER

Vysoký světlovlasý mladík seděl na židli u psacího stolu. Prsty pravé ruky točily propiskou, prsty levé vyťukávaly zamyšlené stacatto do dřeva. Jak jen to napsat, aby to vyznělo přesně podle jeho představ? Usmál se. Co na tom vlastně záleží? Jediný, kdo si tohle bude číst je on. A díky své dokonalé paměti bude přesně vědět, co to které slovo chtělo říct.
Znovu načmáral pár řádků. No, načmáral. Jeho písmo zůstavalo stejně pečlivé a úhledné už od roku 1864. Z dalšího filozofování ho vytrhl dívčí hlas. Ten nejkrásnější na světě. A přesto ten, kterého se obával.
"Bonnie!" okřikla hnědovláska svou kamarádku.
"Oba, ty i Matt, chodíte jako tělo bez duše."
"Ach jo. Ublížila jsem mu. Jenže já už jsem se prostě chtěla odstřihnout od minulosti."
"V tom případě je dobře, že jsi to udělala hned. Později by to bylo bolestivější."
"Prosím, pojďme se bavit o něčem jiném." požádala Elena.
"Dobře. Caroline říkala, že se chystá..."
Dívčí hlasy se pomalu vzdalovaly. Stefan se nesnažil dál poslouchat. Nebylo by to slušné. Uklidil deník. nalil si sklenku whisky, v rádiu naladil staré dobré Bon Jovi a začal meditovat.
Elena. Elena Gilbertová. Hnědovláska s hnědýma očima. Tak podobná Katherine a přesto tak jiná. Krásná a srdečná. Obětavá. Silná. Cítila zvláštní druh smutku. Stejně jako on trpěla skoro chorobnou touhou zaznamenávat si události každého dne. Nejraději by všechnu bolest svých blízkých přesunula na sebe, obětovala se za ně.
To jí on ovšem nedovolí. Nikdy. Už jednou jí život zachránil. Ten večer bylo chladno...
Skřípot brzd. Vyděšené výkřiky. Rána. Šplouchnutí vody. Rozběhl se za těmi zvuky.
Řeku ozařoval měsíc. Pod hladinou viděl auto se třemi osobami. Okamžitě se vrhnul do vody. Žena na předním sedadle už byla zřejmě mrtvá. Muž na místě řidiče ale byl při vědomí. Chytil ho za paže a zatáhl.
"Ne! Ji!" zabublal a chabým gestem ukázal dozadu. Stefan se podíval na zadní sedadlo. Setinu vteřinu jen šokovaně zíral.
"Rychle! Zachraň...ji." zachroptěl muž.
"Ano." hlesl on. Jako zhypnotizovaný uchopil dívčino tělo, odrazil se ode dna a vyplaval s ní na břeh. Tam ji něžně položil a chtěl se vrátit pro muže. Pohled na něj mu v tom ale zabránil. Tenhle muž si nepřál být zachráněný. Chtěl zůstat se svou ženou. Stefan slabě přikývl. V očích muže se mihl záchvěv vděku, než se zavřely navždy.
"Odpočívej v pokoji." zašeptal Stefan, jak mu velel jeho hluboko zakořeněný zvyk. Potom se rychle sklonil nad dívkou. Nevypadala nejlíp. Prohmatal si kapsy. Zrovna teď tu sebou nemá telefon! Zaváhal jen vteřinu, než zabořil ruku do hlubin její promočené bundy. Ona u sebe mobil měla. Dokonce fungoval.
"Záchranná služba. Jak vám mohu pomoci?" ohlásil se na druhé straně ženský hlas.
"Autohavárie na Wickery bridge. Auto sjelo do řeky. Povedlo se mi vytáhnout dívku. Další muž a žena, pravděpodobně její rodiče, zůstali tam dole. Obávám se, že už jim není pomoci." vysvětloval naléhavě.
"Začněte s oživováním, okamžitě k vám někoho pošleme!" zareagovala žena aktivně. Stefan si pro sebe přikývl a zhluboka se nadechl, než přitiskl své rty na její.

Zamrkal. Pořád byl ve svém pokoji. Přešel ke skříni a vylovil z ní velikou brašnu. Je čas zahrát si na studenta. Víc než století se skrýval. Věděl, že riskuje, ale musel ji blíž poznat.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Klikni a udělej mi radost:

KLIK

Komentáře

1 Dixie Dixie | Web | 26. března 2012 v 21:44 | Reagovat

Skvělé! Zítra máš narozeniny ;)

2 Barussiiik Barussiiik | Web | 26. března 2012 v 21:45 | Reagovat

Super. Zajímavé :D  :D

3 hplovehp hplovehp | Web | 27. března 2012 v 7:00 | Reagovat

[1]: Správně! :D A ty se můžeš těšit na nějakou tu povídečku. ;)

4 Koki Koki | 27. března 2012 v 17:11 | Reagovat

Výborná kapitola.
Plus narozeniny Jamese Pottera. Se holt někdo má když má narozky ve stejnej den jako takhle skvělá postava. Ještě si pamatuju jak jsi to jednou psala. Zvláštní při mojí děravý paměti. :-P

5 hplovehp hplovehp | Web | 27. března 2012 v 17:31 | Reagovat

[4]: Tak jest. :-P Pokusím se vám přihodit další kapitolu - bouřlivé oslavy až o víkendu. ;-)  :D

6 Koki Koki | 27. března 2012 v 20:48 | Reagovat

P.S. Samozřejmě všechno nejlepší, hodně zdraví atd. Však to sama znáš. Hlavně si narozeniny užij a přeju co nejmenší kocovinu. :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama