3.kapitola: Damon provokuje aneb proč nevím, jestli ho chci zabít?!

3. ledna 2012 v 21:21 | hplovehp |  Vampire Diaries - fanfiction povídky

Přidávám alespoň upířinu, kterou mám napsanou dopředu. Dnešní večer jsem strávila vybíráním šatů pro silvestrovskou párty v Ro(c)ku, máte se na co těšit. A snad vás tahle kapitola potěší.

"Vstávej, spící krásko."

Polekaně jsem vyletěla do sedu. Pak mi teprve došlo, co jsem dělala v noci a že jsem Damonovi doslova přikázala, aby tu se mnou zůstal.

"Tohle sis mohl odpustit." řekla jsem mu přesto.

"Nemohl. Dobré ráno." popřál mi klidně.

"Dobré ráno." zakroutila jsem se smíchem hlavou. Potom jsem vstala.

"Asi je čas na snídani."přemýšlel nahlas, když se taky vyhrabával na nohy. Teaterálně jsem se chytila za krk. Naznačil jednou rukou pařáty a přitom zavrčel jako štěně.

Dneska se choval slušně a sešel dolů jako první, nechal mi soukromí na převlékání. Až když jsem si na sebe natahovala tmavě modré tričko a extra krátké džínové kraťasy zvané hotpants mi došlo, že jsem spala v šatech.Zakroutila jsem hlavou nad svou pitomostí.

"Teprve si tkáš plátýnko?!"ozval se zezdola otrávený hlas. Sešla jsem do obýváku. Damon si mě uznale prohlédl a podle všeho se mu výběr oblečení líbil natolik, že by mi odpustil i horší zločiny, než je zpoždění.

Prošla jsem do kuchyně, kde jsem si nandala pořádnou misku müsli. S ním jsem se potom usadila

na gauč, kde už seděl můj upíří společník.

"Kokodák." zašklebil se, když viděl, co snídám.

"No, není to žádná exotická kráska s bujnými vnadami, ale jíst se to dá." provokovala jsem ho. Natáhl se a pocuchal mi vlasy.

"Nějaká drzá, na to, že jsi člověk a já upír." dodal a přisunul se blíž ke mně.

"Nějak moc si dovoluješ, na to, že mám za přítele tvého bratra, upíra, který by ti při nejmenší stížnosti utrhl hlavu." oplatila jsem mu stejnou mincí. Krátce se zasmál, ale nestáhnul se.

"Víš, co je dneska za den?" vyptával se se zájmem.

"Nevím."přiznala jsem s pokrčením rameny.

"Silvestr." zamrkal. Rychle jsem zkoušela přepočítat, jestli nelže. Nelhal. Tak tohle je v háji. Kdo jiný než já pošle svého upířího kluka na lov přes Silvestra a nahradí si ho jeho ironickým a arogantním upířím bratrem?!

"A jelikož mi Stefan psal, že se vrátí až pozítří, tak spolu budeme i na Nový rok." doplnil.

"Jak na Nový rok, tak po celý rok." varovala jsem ho.

"Hmmm... Být odsouzený strávit celý rok s Elenou Gilbertovou. To by byl boj o holý život. Okolo ní se stahují všechni upíři z okolí. Ale zní to lákavě." zvažoval si pro a proti.

"Rok s Damonem. Třistašedesátpět dní ironických poznámek a sarkasmu, žádné soukromí ani klid. Ta představa je zajímavá." připustila jsem. Vzápětí jsme se oba rozesmáli. Přistihla jsem se, jak pozoruju jeho obličej. Byl krásný, když se smál. Okolo přivřených očí lehké vějířky vrásek, koutky úst vytažené do nebeských výšin, hedvábné rty lehce ohrnuté, takže byly vidět dokonale bílé ostré zuby.

Zbytek dne jsme strávili v Salvatorovic rezidenci. Damon odněkud vyštrachal girlandy, konfety a prskavky. Nejdřív jsme každou možnou i nemožnou věc omotali pestrobarevnými girlandami. Konfety jsme si chtěli nechat na večer, ale stačilo, abych jich pár hodila po Damonovi, ten mi to oplatil a během chvilky už zuřila velká konfetová bitva. Každý z nás měl svůj vlastní pytel, takže než nám došla munice, měly už podlahy skoro ve všech místnostech nový vzorek.

Zjistila jsem taky, že Damonův hudební vkus je modernější ne ž Stefanův. Přinesl ze svého pokoje kupu CDéček, s písničkami, které se obvykle hrávají v barech nebo klubech. Typický Damon.

"Umíš na to vůbec tancovat, když máš takový dance výběr?" zeptala jsem se ho. Nasadil svůj šelmovský úsměv a zapnul stereo, do kterého předtím strčil jedno z CD. Poznala jsem písničku a musela jsem se rozesmát. Damon na písničku Sexy and I know it rozpohyboval své boky stylem zkušeného striptéra.

"Jó, jeď." povzbuzovala jsem ho mezi záchvaty smíchu.

"Teď se předveď ty." vybídl mě. Počkala jsem, co bude jako další písnička. Šílená, to je cajk. Začala jsem se svíjet jako orientální tanečnice. Nebo možná cestovatel postižený tropickým šílenství. Damon se chvíli smál. Postupně však přestával. Cítila jsem jeho pohled na svém těle a kupodivu mi to dělalo dobře.

"Společně?"navrhl mi, když začala hrát další písnička. Přikývla jsem. Ten začátek seděl k Damonovi. Říkají, že jsem zlý kluk. Akorát já se teda neztotožňuju s tím, že bych byla malá zlá holka. Damon si mě přitáhnul do náruče. Nechala jsem se přidržet, abych se mohla pomalu zaklonit. Zrak mu sklouzl do mého výstřihu a pak se mi znovu díval do očí. Písnička skončila. My jsme se sice zastavili, ale pořád jsme se navzájem tiskli.

"Možná... možná bychom si měli pustit televizi." navrhla jsem zadýchaně. Trošku jsem se bála. Pomalu přikývl a ještě pomaleji mě pustil z náruče. Zapnul televizi. Pak jsme se oba svalili na gauč ve zdvořilostní vzdálenosti od sebe. Nelíbilo se mi to, ale nechtěla jsem nám to ztěžovat. Zkusila jsem se mrknout na obrazovku. Jakýsi postarší chlápek tam mumlal něco o předsevzetích. Takže nic, co by mě uchvátilo natolik, abych zapoměla na ten náboj, který mezi mnou a jím před několika vteřinami proudil. Co nejnenápadněji jsem pootočila hlavu, abych na něj viděla. Jeho výraz byl neurčitý. Pohled mu směřoval na televizi, podezřívala jsem ho ale, že se dívá tak nějak skrz. Zhluboka jsem se nadechla. Jeden opatrný pohyb, druhý opatrný pohyb. Co nejjemněji jsem si položila hlavu na jeho rameno. Nepodíval se na mě, ale jeho ruka mě začala hladit po vlasech.

"Cítil jsi to taky?" nevydržela jsem mlčet.

"Jo. Bylo to divný."

"Nemyslíš, že by to mohla být... mohlo být to slovo na el?"

"Nevím. Najednou si nejsem jistý vůbec ničím."

Natáhla jsem ruku a přinutila ho, aby se na mě otočil. Jeho bouřkové oči nebyly ani divoké, ani pobavené. Byl v nich strach. Pokud by se teda to slovo našlo v jeho slovníku mezi sbalit a svléknout.

"Neboj se." zašeptala jsem naléhavě.

"Já jsem přece zlý upír, který se nebojí ničeho." prohlásil. Ale přeskakoval mu hlas a tak ta jeho obvyklá replika nevyzněla nejlíp. Znova se zahleděl na televizi.

"Nejoblíbenější upíří pořad je Pan Nuda kecající o slibech, které většina lidí nesplní ?" pokusila jsem se ho rozveselit. Sotva znatelně mu zacukaly koutky.

"Třeba si upír chce taky dát předsevzetí. Třeba už nechce být zlý a pít lidem krev." zapolemizoval. Oba jsme se uchechtli dvojitému významu pití krve.

"A cucat jenom králíčky? Stát se nudným moralistou jakým je jeho bratr?" popichovala jsem ho.

"Jo."

"Zůstaň jaký jsi. Sice bych ti někdy nejradši zakroutila krkem, ale myslím, že by mi to chybělo. Ty tvoje poznámky, sarkasmus a hraní na zlého big brothera."

"Chybělo by ti i tohle?" zeptal se provokativně. Cítil jsem jeho ruku pod mým tričkem. Vzápětí mi rozepnul podprsenku.

"Já tě zabiju!" vypískla jsem a honem jsem ji zapla.

"Ještě né, prosím. Chci si nejdřív v rodinné hrobce vyluxovat. Já mám totiž alergii na prach." křenil se. Starý Damon je zpět. Takhle jsme strávili celý den. Neobědvala jsem- nějak mi nepřišlo, že bych měla.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 3. ledna 2012 v 21:42 | Reagovat

Zatraceně. Nikdy mě upíří deníky nelákaly ale jestly si je někdy přečtu nebo se na ně podívám tak mě přesvědčí snad jedině tahle povídka. A to neni dobrý. Už takhle mam hodně vyhlídnutejch knížek který bych si chtěla přečíst.

2 TheEliska007 TheEliska007 | Web | 4. ledna 2012 v 15:47 | Reagovat

Nádhera!!! :-D tuhle povídku začínám milovat!;-) Supr, ale nějak si neumim představit Damona jak by luxoval rodinnou hrobku!!! :-D  :-D  :-D

3 hplovehp hplovehp | Web | 4. ledna 2012 v 16:50 | Reagovat

[2]: Tss, a od čeho existuje uklízecí služba na zavolání a schopnost ovládání?! :-D Já si to dovedu představit živě. Damon, s nějaký časákem (nebo Brisingrem? :-P ) Vyvalený na ravi, okolo spousta uklízeček a uklízečů s tupým výrazem ve tváři, který svědčí o tom, že jim bylo vsugerováno, že uklízejí obývák. :-D

4 TheEliska007 TheEliska007 | Web | 4. ledna 2012 v 17:01 | Reagovat

Hahaha :-D  :-D , to mě v tu chvíli nenapadlo! Napadla mě asi blbina - přinutil by Stefana! :-D  :-D  :-D a pak ho pozoroval jak se dře (nebo, že by místo toho četl Brisingr?) :-D

5 hplovehp hplovehp | Web | 4. ledna 2012 v 21:07 | Reagovat

[4]: Dovedu si představit tu situaci - Damon má (nebo si vymyslel) smrtelné zranění nebo chorobu a nabručený Stefan běhá okolo s prachovkou a bílou zástěrkou jakou mívají služky (tu by mu beztak Damon vnutil). A slyším Damona říkat:
"ještě tamhle jsi nechal trochu prachu bráško."
"Vrrr..." odpovídá Stefan.
"Přece nechceš, abych se po smrti udusil?!" :-D :-D

6 TheEliska007 TheEliska007 | Web | 4. ledna 2012 v 21:46 | Reagovat

[5]: Jj, trefné!!! :-D  :-D  :-P

7 barbara-tvd-xoxo barbara-tvd-xoxo | E-mail | Web | 21. srpna 2012 v 15:41 | Reagovat

[3]:Ta představa je naprosto přesná :D totálně to vidím, jinak kapitola super a ten konec :D pravej Damon :D

8 Míša Míša | 28. dubna 2013 v 17:22 | Reagovat

Krása :-D A ten konec mě dostal :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama