14. kapitola: Do nebe? Sotva, momentálně mám okružní jízdu peklem.

14. ledna 2012 v 14:37 | hplovehp |  On ji miluje, ale ona ...
Á konečně slibovaná kapitola. Rozhodla jsem se, že vás trošku napnu... Však se dočtete. Jinak kapitola se mi zdá fajn, ikdyž trochu... nerealistická. Ani nevím proč. No nic, tak čtěte a zanechte svůj názor v komentářích.
P.S.: Já při psaní brečela.

Přeměňování. Nekonečná otrava. Kdyby se na něm alespoň dalo spát jako na Dějinách. Jenže i člověk s minimální mozkovou kapacitou by měl dost rozumu na to, aby neusnul McGonagallové pod nosem. Pokud teda nechce překládat školní řád do finštiny s mandarínským dialektem. A netvrďte, že to nejde. Nebo to budete muset i zhudebnit.
"Pane Blacku, vysvětlete panu Petigrewovi, proč je v rovnici pro přeměnu žáby na kanape tak důležitá trajektorie hůlky." zaútočila na Siriuse.
"Accio kytara." vyjekl dotyčný a máchl hůlkou. Kytara?! Všichni kluci okolo mě hrajou na kytaru a já o tom nic nevím?! To si vypije! Mezitím kytara připlachtila otevřeným oknem do místnosti. Sirius ji zachytil a začal hrát.
"Pane Blacku co...?!"hlesla McGonagallová šokovaně. To už se ale náš čoklík rozezpíval.

" Halo pane, vy s výhledem na celej svět. Co se stane, když neumím dát odpověď?"preludoval a čučela jak toreador na býka s Red Bullem. To si to jako skládá z hlavy?!

"Snad se nezlobíte, snad mi to odpustíte, vždyť víte:
že chci do nebe do nebe do nebe do nebe, do nebe,
do nebe do nebe do nebe do nebe,
do nebe do nebe do nebe do nebe,
do nebezpečna
do nebe do nebe do nebe do nebe,
do nebe do nebe do nebe do nebe,
do nebe do nebe do nebe do nebe,
do nebezpečna." pokračoval. Remus, jindy vzorný žák n.1., začal uplatňovat své rytmické vlohy a bubnoval do lavice.

"Halo pane! Nad střechami paneláků.
Až déšť ustane, až uschnou křídla ptákům.
Budu relativně šťastný, budu žádaný a krásný.
Budu obdivován v očních půvabných dám, ale sám." nahodil sladký kukuč. Všechny holky v místnosti se z něj mohly roztéct. Přiznám se, že i mě tím trochu sebral. Ale jen malinko.

"Půjdu do nebe do nebe do nebe do nebe, do nebe
do nebe do nebe do nebe do nebe,
do nebe do nebe do nebe do nebe,
do nebezpečna
do nebe do nebe do nebe do nebe,
do nebe do nebe do nebe do nebe,
do nebe do nebe do nebe do nebe,
do nebezpečna." přezpíval znova refrén. Pár odvážlivců (čti já, Lilly a James) začalo pět s ním.

"Halo pane, vy s šedivými fousy." začal novou sloku.
"Já věděla, že ten chlápek, kterýho se furt dovolává je Brumbál!" křikla Lilly.

"Jak poznat nepoznané? Jak štěstí nevytrousit?
Jak se nadechnout a zůstat živ a zdráv?
A jestli jít či plout,
to bych taky věděl rád!" dozpíval sloku. Refrén už víceméně hulákala celá třída.

"Vždyť chci do nebe do nebe do nebe do nebe, do nebe
do nebe do nebe do nebe do nebe,
do nebe do nebe do nebe do nebe,
do nebezpečna
do nebe do nebe do nebe do nebe,
do nebe do nebe do nebe do nebe,
do nebe do nebe do nebe do nebe,
do nebezpečna."

"Jsi moje a věčná..půvabná slečna" zakončil svoje vystoupení efektním prohrábnutím strun. Místností zaburácel aplaus.
"Pardon, já si to potřeboval zahrát, jinak bych to zapoměl." pokrčil nevině rameny. McGonagallová byla evidentně vykolejená.
"Konec hodiny." oznámila tiše a vyběhla ze třídy. Všichni jsme se rozhulákali ještě hlasitě. PřeměŇování byla dneska poslední hodina a skončila ani ne v polovině! Sirius byl, i s kytarou, vynesen do nebelvírské společenky na rukou. Po chvíli se otevřel vchod. Stál v něm Regulus. Rozběhla jsem se vesele k němu. Jeho ruka, natažená v odmítavém gestu mi zabránila ho obejmout. Zaskočeně jsem se podívala do jeho tváře. Měl tvrdý, nečitelný pohled.
"Potřebuju s tebou mluvit." řekl. Hlas odrážel jeho výraz. Aniž by počkal na odpověď nebo na mě, rozešel se chodbou pryč. Vyběhla jsem z místnosti a následovala ho. Vyšli jsme na pozemky. Zastavil se před větším kamenem, zády ke mně.
"Regulusi, ty mě děsíš, co se stalo?" zeptala jsem se vyděšeně. Pomalu se ke mně otočil. Tvářil se sarkasticky, pohrdavě.
"Rozcházíme se." řekl prostě. Přikrčila jsem se. Jako by mi dal facku.
"Ale proč? Jestl imáš nějaký problém, tak spolu..." začala jsem.
"Jo, mám problém. S tebou. Jsem ze starodávného rodu Blacků. Musím dbát, aby jeho linie byla pořád stejně výtečná." přerušil mě.
"Tím chceš říct co?" hlesla jsem. Chtěla jsem být silná a zabránit mu v téhle šílenosti. Nebo mu alespoň vynadat. Bohužel jsem ani na jedno neměla.
"Nejsi pro mě dost dobrá. Nevím, kde jsem měl hlavu, když jsem se s tebou zapletl." odsekl tvrdě. Cítila jsem pramínky vody pozvolna tekoucí po svých tvářích.
"Ty toho lituješ?" zachraptěla jsem.
"Ano, mohl jsem se tohohle ušetřit."
Prásk, prásk, prásk. Cítila jsem, jak se můj dokonalý svět rozpadá.
"Ne, tohle nejde." zavzlykala jsem.
"Jsi volná. Můžeš se vrátit ke svým svobodným kratochvílím s mým bratrem." zašklebil se. Podívala jsem se na něj. Zlomyslný úšklebek a tvrdý pohled. Tohle nebyl můj Regulus. Nemohl být.
"Měj se blaze."odtušil a odešel do hradu.
"Regulusi!" vykřikla jsem za ním. Neohlédl se. Hradní brána se za ním zavřela. Chtěla jsem utéct. Naneštěstí jsem zakopla o kořen a skončila v blízkém křoví. Tam mě přemohly vzlyky.
Nevím, jak dlouho jsem ten keř zalévala svými slzami. První, co si vybavuju jasně jsou něí teplé ruce, které mě zvedají na nohy.
"Nechte mě tady. Chci umřít." zaprosila jsem.
"To máš blbý zlato. Dokud je tu tenhle bernardýn, tohle přání se nikdy nesplní." promluvil na mě Sirius. Poznala jsem ho po hlase. Zvednul si mě do náruče a nesl mě na hrad. Pak mám krátkou mezeru v paměti.
Donesl mě do Komnaty nejvyšší potřeby. Jakmile jsem to místo rozeznala, rozeřvala jsem se naplno. Tady jsem přece strávila tolik krásných chvil s Regulusem! Sirius mě postavil na zem, ale pořád mě lehce přidržoval.
"Co se stalo Rose?" zeptal se.
"Já...Regulus...on...opustil...."vykoktala jsem se. Pak jsme se vrhla kolem krku. Bylo mi jedno, že je to Sirius Black. Bylo mi jedno, že jsme spolu spali. Bylo mi jedno, že mi ublížil. Zoufale jsem potřebovala něčí objetí. Pevně si mě k sobě přitiskl a nechal mě, abych máčela jeho černou košili potoky slz.
"Ššš. To bude dobrý holka. To bude dobrý. Všechno bude zase dobrý." opakoval jako zaseknutá gramofonová deska. Hlas se mu třásl, jako by se měl taky rozbrečet. Znova si mě vyzvedl do náruče a svalil nás na postel, která se tu objevila. Pořád jsem se ho křečovitě držela.
"Zkus usnout zlatíčko. Ráno to bude lepší." zkusil mě přemluvit.
"Nebude." zavrtěla jsem hlavou.
"Pořád tvrdohlavá. No dobře, asi to nebude lepší. Ale zkus neplakat a usnout."
Umanutě jsem zavrtěla hlavou.
"Kvůli mě." pokračoval v přemlouvání.
"Siriusi..."hlesla jsem slabě. Zsíla jsem svůj stisk. Začal mě hladit po vlasech.
"Víš co? Vyplač se. Nebo mi vynadej. Udělej cokoli, aby ti bylo líp. Dej mi facku." navrhoval. Chabě jsem se pousmála.
"Jenom bud tady se mnou." požádala jsem ho skoro neslyšně. Přikývl. Nějakou dobu jsem ještě vzlykala. Pak jsem začala usínat. Pláč mě zcela vyčerpal.
"Spi Rose. Jsem tady." slyšela jsem ještě Siriuse, než jsem usnula docela.

Černovlasý mladík smutně hleděl na spící dívku ve své náruči. Tváře měla mokré od slz. Ani spánek nedal jejímu obličeji klid. Pořád vypadala stejně ztraceně.Zvedl ruku a dotkl se jeího čela. Úplně hořela. Povzdechl si. Nevěděl, co přesně se jí stalo. Jen, že za to mohl Regulus. Volná ruka se mu zatnula v pěst. Bude si muset s bratříčkem promluvit. Ale teď ne. Znovu soustředil svůj pohled na dívku. Ikdyž ho zraňoval její smutek, její krása mu pořád zrychlovala tep. V tu chvíli byl odhodlaný zabít všechny, kteří jí kdy ublížili. Včetně sebe samého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sirius nebo Regulus?

Sirius Black
Regulus Black

Komentáře

1 Kulicka Kulicka | Web | 14. ledna 2012 v 14:42 | Reagovat

Dobry clanek, mrkni na muj web

2 Koki Koki | 14. ledna 2012 v 16:05 | Reagovat

To byla nádherná kapitola. Ten začátek mě rozesmál, Regulus mě nas*al, a Sirius mě vážně dostal. Už aby byla další kapitola. Tohle není jen tak. To není ten Regulus z minulých kapitol. Stejně doufám že nakonec bude se Siriusem.

3 Barussiiik Barussiiik | Web | 14. ledna 2012 v 19:31 | Reagovat

Ta kapitola byla skvělá, ale Regulus mě fakt naštval :-( a Sirius dojal O_O.

4 TheEliska007 TheEliska007 | Web | 14. ledna 2012 v 21:58 | Reagovat

Coooo???? ???  O_O  8-O To Reguluse seřvala matka nebo co? O_O To snad není možný, že by se s ní takhle hnusně rozešel! Měla mu dát pár facek, aby se mu v hlavě aspoň trochu rozsvítilo!!! Ale na druhou stranu sem radči, že se (doufám) opravdu usmířila se Sirim (mohlo by z toho něco bejt :-D )!!!

5 Elis Elis | 14. ledna 2012 v 22:09 | Reagovat

[4]: Souhlas :D
Moc hezká kapča :D Jinak to jsem já Katie.. :D No jen jsem se chtěla podívat na novou kapitolku a říct Ti, abys omrkla můj zase nový blog... Tak se omlouvám, že to píšu sem, ale když ty tak dobře píšeš povídky, že jsem chtěla znát názor odborníka :). Teprve to tam rozjíždím se svou kámoškou tak mohla bys...?

6 Elis Elis | 14. ledna 2012 v 22:09 | Reagovat
7 hplovehp hplovehp | Web | 15. ledna 2012 v 10:53 | Reagovat

Vy jste opravdový zlatíčka. Moc vám za všechny názory a chválu děkuju. Další kapitola bude vyjímečně z pohledu Reguluse. Dokončím a přidám ji asi až odpoledne protože od 11 se dívám na markízu na Vampire diaries, první a druhý díl druhé série. Těšte se na mě! Howg! :-D  8-)

8 TheEliska007 TheEliska007 | Web | 15. ledna 2012 v 12:22 | Reagovat

JJ, moc se těším. Zkus se kouknout na www.the-vampirediaries.cz, já sem včera zkoukla jedenáctej díl třetí řady.

9 Elis Elis | Web | 15. ledna 2012 v 13:06 | Reagovat

No tak jak už jsem říkala, úžasná kapča, Reggie mě vcelku naštval. Sirius by mu mohl dát přes hubu :) V textu nemáš žádnou chybu kromě PřemNěnování. No, celkově je to kapitola taková pesimistická. Doufám že se Rose dá dohromady se Siriusem, ale zase doufám, že ne, jelikož by se to dalo předpokládat a já nemám ráda věci, které vím dopředu :D

10 Elis Elis | Web | 15. ledna 2012 v 13:07 | Reagovat

Jo a ještě mě neskutečně potěšilo, že jsi tam dala písničku od Kluse :) Můj milášek ♥ :D

11 Lumoloid Lumoloid | Web | 6. února 2012 v 18:30 | Reagovat

Do mé smutné nálady se tohle fakt hodí. :-) Njn...co se mu asi stalo, že Rose tak odkopl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama