45.kapitola: Wonderful dream for everyone

24. prosince 2011 v 12:34 | hplovehp |  Ro(c)k z Bradavic
Tak jo, bránila jsem se zuby nehty! Nechtěla jsem se tím nechat spolknout! Ale je to tady! Chytá se mě vánoční atmosféra. A jelikož jsem konečně na vánoční vlně, můžu vám napsat kapitolku k Ro(c)ku o slavení Vánoc. Předem upozorňuju případné rejpaly, že v mých povídkách se slaví Vánoce po českém způsobu, ne anglickém. Ten náš se mi líbí víc. A Ježíšek nosí dárky, žádný Santa! No nic, radši se začtěte do kapitoly. Jo a pohled je James.

"Vánočky, vaječňák, to je dobrotááá. To se zas přežerem, jednou do roka. Jó. Chlebíčky, cukroví, voní do dáli, no tak všichni veselme se s punčem v papuli!" prozpěvoval si Sirius svou originální verzi "Rolniček, rolniček". Měl k tomu důvod. Bylo 24. prosince, Štědrý den. Celá naše tlupa už byla pochopitelně ubytovaná u nás doma. Máma by nám neodpustila, kdyby tomu tak nebylo.
Celý dům byl jako tradičně přecpaný všemožnými dekoracemi. Dveře se netrhly. Spousta blízkých i vzdálených příbuzných a známých se tu střídala jak na běžím pásu. Dokud byl s tátou strejda Jake, bylo všechno v nejlepším pořádku. Jenže jakmile byl svou manželkou odtáhnut pryč, prý je otec dvou malých dětí, tudíž jim nesmí zkazit Vánoce, táta začal bručet. A pochopitelně nepřestal ani když mu byla přidělana na zabavování silně nahluchlá tetička Margot.
"Nedala by sis perník teto?" pokoušel se o zdvořilost s křečovitým úsměvem.
"Dřevník? Ten přece shodil ten vichr minulé Velikonoce. Mohl bys mi pomoct ho pomoct znovu postavit." odpověděla teta podle svého nejlepšího svědomí.
"Ale já myslel, jestli by jste si nedala nějaký cukroví." snažil se táta dál a probodl varovným pohledem Siria, který při tetině odpovědi zachrochtal do své sklenky s punčem.
"To mi nepovídej, že bys byl na to levý. Vždyť mi Jessinka ukazovala ten skleník, co jsi jí postavil." zakroutila teta hlavou.
"Kéž bych tak měl něco na odhánění hostů." povzdechl si polohlasně táta. Remus se potutelně zahihňal. Sirius se chopil podnosu s cukrovím a přitočil se k tetě Margot.
"Krásné vánoce paní. Dala by jste si něco dobrého?" promluvil na ni velmi hlasitě a strčil jí tác s cukrovím před obličej.
"Konečně mi někdo nabídnul. Děkuji mladíku." věnovala mu zářivý bezzubý úsměv a sebrala z tácu ořechový rohlíček, který si namočila do punče spokojeně ho žmuhlala. Jared mávnul rukou a radši odešel do kuchyně.
Konečně všichni nechtění hosté odešli. Když už jsme se chtěli jít ustrojit na večeři, ozvalo se nesmělé zaklepání.
"Jestli zjistím, že máme ještě nějaké příbuzné, kteří nás nutně potřebují navštívit..." zavrčel Jared a otevřel. Stála tam Sarah Greyová. Však víte, byla s náma ve Španělsku na rozlučkové párty.
"Omlouvám se, že ruším. Ale můj otec mě právě jaksi vyhodil z domu a..." neudržela tichý vzlyk.
"Samozřejmě zůstaneš s námi, belleza. Jedny volné šaty mám pro všechny případy vždycky. Jen nevím, jak vyjde jídlo." strachovala se Jessica mezitím co uváděla Sarah dovnitř.
"Já, James, Remus, Jessica, Jared, Ziva, Lilly, Anita, Sra...Severus, Annie, Amy, Chad, Sarah. Třináct lidí. Myslím, že mezi ně se dvě tuny jídla dají rozdělit docela slušně." uklidňoval ji Sirius. Se smíchem mu pohrozila, než odvedla holky nahoru, aby je ustrojila do šatů vlastnoruční výroby. My, pánská část skupiny, jsme se také šli upravit. Po trošku delší chvíli jsme se shromáždili pod schody a čekali, až nám začnou naše drahé polovičky scházet do náručí. Všem to dneska nehorázně slušelo.
Máma (Jessica)


Lilly:


Ziva:

Anita:


Annie:

Amy:
Sarah:

Každá z nich se přitulila ke svému partnerovi. Sarah si přitáhnul Chad se slovy, že vždycky toužil mít harém tanečnic ve zlatě. Usadili jsme se ke stolu. Řekl bych, že Siriusův odhad, že toho jídla jsou dvě tuny byl chybný. Je ho alespoň dvakrát tolik.
"Tak ať se tu všichni příští rok ve zdraví sejdem." navrhl táta přípitek. Všichni jsme si ťukli. Potom už nebylo možné udržet Siriusův apetit na uzdě. Večeře začala. Mamka se znova překonávala. Kromě tradičních jídel tu byla i spousta exotických specialit. Dovečeřeli jsme a všichni společně odešli od stolu ke stromečku. Nevím, proč používám zdrobnělinu, tohle byl pořádný strom, smrk vysoký alespoň čtyři metry. Hromada dárků pod ním rozměry kráteru Etny.
"No tak se do toho pusťme!" zavelela jako každoročně máma. Všichni jsme zaklekli a začali rozbalovat. Všichni až na Sarah. Ta stála za námi a rozpačitě se usmívala. Lilly si toho všimla. Sebrala proto obří hnědou šálu, kterou už stihla vybalit, aby ji mohla přehodit Sarah přes ramena.
"Od Ježíška pro Sarah!" zahlásila moje holka než jsem si ji přitáhnul do náruče a políbil ji. Všichni se zachovali podle jejího příkladu a brzo ležela před Sarah slušná kupička dárků. K šále od Lilly přibyl extra skákavý hopík od Siria, obří krabice se speciální vánoční kolekcí z Medového ráje ode mně, náramek v barvách duhy od Zivy, červený hedvábný šátek od Anity, nádherná vyšívaná halenka od mámy, pásek složitě splétaný z proužků kůže od Amy, hrací skříňka od Annie, malý kotlíček, který ti dokáže napovědět recepty až na 200 lektvarů od Severuse, knížku o bylinkářství od Remuse a sluneční brýle "pilotky" od Chada.
Táta se nejdřív musel dosmát svým dárkům. Jednak tričku od Siriuse (on ho doopravdy koupil, já ho zabiju!), ale i daru od Remuse. Byl to maličký domeček, nápadně podobný našemu. Nad ním byl připevněný zvonek s provázkem. Když jste zazvonili, vyšel z domu panáček, vypadal skoro stejně jako táta, a zahlásil: "Táhni, nejsou doma!". Když už se táta uklidnil, posadil Sarah na hlavu černou buřinku.
Všechyn dárky byly rozbaleny a my se nacházeli v děkovací fázi. To byl signál pro Remuse. Zasedl za klavír a zahrál pár akordů. Všichni jsme zmlkli. Potom jsme popadli zpěvníky, decentně nastrčené všem na očím. Obestoupili jsme klavír, jediná Sarah se držela vzadu. Remus rozehrál předehru. Pak začala máma zpívat.

When the world is ever changing
Light a candle in the dark
There's a source of inspiration in the air
Let the magic dry your tears and heal your heart

Sarah se zvědavě přesunula k mému rameni a zadívala se do textu. Když jsme společně zpívali refrén, přidala se.

A wonderful dream of love and peace for everyone
Of living our lives in perfect harmony
A wonderful dream of joy and fun for everyone
To celebrate a life where all are free

Sloku jsme opět nechali na mámě, zněla od ní opravdu krásně.

Now the children's eyes are shining
Like they never shown before
Let their dreams and aspirations light our way
Living life in harmony forever more

Refrén jsme opět pěli všichni.

A wonderful dream of love and peace for everyone
Of living our lives in perfect harmony
A wonderful dream of joy and fun for everyone
To celebrate a life where all are free

Natlačil jsem Sarah do středu naší skupinky. Všchni jsme se objímali, ať už kolem pasu nebo kolem ramen a pohupovali jsme se do rytmu.

Holidays are coming
Holidays are coming....
Celebrate a life where dreams come true
Love is the reason it's always the real thing
Watch out - look around

A wonderful dream of love and peace for everyone
Of living our lives in perfect harmony
A wonderful dream of joy and fun for everyone
To celebrate a life where all are free

Lalala....
Lalala....
Celebrate a life where dreams come true
Love's the reason it's always the real thing

Zbožňuju takové Vánoce. Nejkrásnější dárek jsem ovšem dostal od Lilly, která si, o dost později, lehla vedle mě na postel pouze převázaná velkou saténovou stuhou a s cedulkou: "Rozbal mě!".

Tak to byla vánoční kapitolka. Líbila? Doufám, že jo. Tak vám přeju šťastné a veselé, hodně dárků pod stromeček a hezké svátky bez nehod.
P.S.: Kdo uhodne nebo najde, odkud jsem čerpala inspiraci s Remusovým dárkem pro Jareda, má u mě věnování další kapitoly!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 24. prosince 2011 v 13:01 | Reagovat

Naprosto skvělá kapitola. Dost dobře jsem se nasmála. A hned jsem si začala zpívat se Siriusem. Přesně souhlasim s tvym názorem na santu. Český Vánoce jsou nejlepší.

Přeju ti Štastný a veselý Vánoce s kupou dárků. :-)

2 hplovehp hplovehp | Web | 24. prosince 2011 v 13:44 | Reagovat

Díky moc. A co inspirace s Remusovým dárkem pro Jareda, nevíš, odkud to mám? :-D

3 Koki Koki | 24. prosince 2011 v 14:31 | Reagovat

[2]: Dneska mi nějak přemýšlení nejde. :-D

4 hplovehp hplovehp | Web | 24. prosince 2011 v 15:22 | Reagovat

[3]: Mě taky ne. Asi je přetížená síť :-D  :-D  :-D. Zkus to zítra. ;-)  :-P  8-)

5 hplovehp hplovehp | Web | 24. prosince 2011 v 15:22 | Reagovat

A by the way, neboli česky mimochodem, jak se ti líbily šaty? Které nejvíc?

6 Koki Koki | 24. prosince 2011 v 18:13 | Reagovat

[4]: Přesně. Přetížená síť.

[5]: Šaty asi Jessičiny a Sarah.

7 Maeve Maeve | Web | 28. prosince 2011 v 10:01 | Reagovat

Tak samozřejmě že prostě nádhera. Hned na začátku jsem se tlemila jako pominutá ze Siriuskových rolniček. :D No domeček Jareda taky zabodoval, na ten nesmím zapomenout. Vážně dobrá kapča:)

8 Lumoloid Lumoloid | Web | 30. prosince 2011 v 18:51 | Reagovat

Šuk a Geg. :-D Víc netřeba komentovat. Haha Šťastný Nový roooook.

9 LilyE LilyE | 31. května 2012 v 21:09 | Reagovat

nádherná kapča eště furt z toho nemůžu (hlavně teda z toho dárku pro Jereda ale aji ten Siri...........furt se tlemim :-D  :-D  :-D ) mocinky se mi to líbí kdy bude dalši kapča ? :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama