6,kapitola: Čáry máry fuk aneb o tomhle se nežertuje

6. října 2011 v 18:39 | hplovehp |  On ji miluje, ale ona ...
Konečně další kapitola. Omlouvám se, nestíhám. Škola, rodina, kamarádi a moje zlatíčko mě zaměstnávají. Buďte proto šťastní a oslavujte, neboť se mi povedlo najít si na blog čas! A co zajímavého se stane v kapitole? To se dozvíte, až si to přečtete!

Ranní probuzení bylo tvrdé. Ne teda pro mě, spíš pro kluky. usnuli jsme na jedné velké hromadě. Já byla vzhůru jako první, ostatní se probírali postupně.
"Jelene, drž se svého kopyta." zabručel Sirius na kamaráda, který si ovinul paže okolo jeho lýtka.
"Fuj! Já si říkal, že Lilly není tak chlupatá."vypískl brýlatec a znechuceně své ruce odtáhnul. Zmiňovaná zrzka uraženě odkráčela do ložnic. My ostatní jsme se stejně taky odebrali nahoru, uvést se do použitelného stavu.
Den jsme přežili, zrovna jsme se nacházeli někde u konce poslední hodiny. Bože za co, poslední hodinu v pátek Dějiny. Binns by se uživil jako Večerníček. Uměl úžasný pohádky o odsekávání různých částí těla a všemožných rozkošných věcičkách, jako jsou hlavy v láku a podobně.
Znuděně jsem čučela tři metry před sebe, odborně řečeno doblba. Nebo spíš na blba. Přede mnou ležel na lavici Sirius a spal. James vedle něho předstíral pozornost, to víte, chce bejt bystrozor. Měl otevřenou učebnici a hleděl do ní. Mohl by být úsoěšný, ale vzhledem k tomu, že už dobrou čtvrhodinku neotočil stránku to jaksi nebylo to pravé ořechové.
Lilly se vedle mě občas zavrtěla. Asi hledala, z jakého úhlu vypadá Jamesův zátylek nejlíp. Remus seděl s Peterem ještě o lavici ve předu. Červ čučel na Binnse. Nebo spíš skrz něj. Remus co chvíli snaživě namočil brk do ingoustu a dal ho na pergamen. Jenže v tom ho přemohla otupělost. Na papíře se tím pádem objevovaly jen kaňky. Konečně se ozval ten skomírající zvuk zvonku.
"Paní profesorko Mcgonagallová, já nespal!" zařval Sirius. Remuse to probralo. Bohužel sebou trhnul tak prudce, že mu z brku, který dosud držel v ruce odstříklo několik kapek ingoustu a to přímo na Binnse. Ten se bleskově rozhlédl po třídě. Půlka lidí už byla pryč a my, co jsme zůstali jsme měli výraz typu "Já nic, to on. Já být hodný studentík". Pak jsme zmizeli jak pára nad hrncem.
"Mcgonagallová už letí pro tebe na koštěti." dráždil James Siria cestou do nebelvírské spolky.
"Ne,milý Paroháči, stojí přímo za tebou." oznámil mu s ledovým klidem Sirius. Jimmy se rychle otočil, ale naštěstí to byla jenom legrace.
Večer jsme si zase sedli do společenky. Oficiálně bez alkoholu, ikdyž po pěti minutách začala kolovat první flaška whisky. Regulus tu byl taky. On a Sirius mi připomínali magnety natlačené k sobě silou stejnými póly. Také vedle sebe zvládnou existovat, ale pořád se snaží být od sebe co nejdál. Já seděla v křesle u okna, Regulus na zemi, opřený o moje nohy. Sirius na druhé straně místnosti, usazený u knihovničky.
James se pokoušel balit Lilly, která mu to úspěšně komplikovala. Byli tak roztomilí. Remus se uvelebil ve středu dění, přímo před krbem a jeho světlé oči zamyšleně pozorovaly plameny.
Tentokrát jsme toho nevypili tolik (zásoby se ztenčují), ale stejně bylo veselo.
"Na kolena, na kolena, jé jé jéééé..." rozléhalo se brzy společenskou místností.
"Dááávej..."
"Dělovou ránu! Bum bum bum bum!"
Teto duchaplný remix všemožných písní se rozléhal celou společenkou. Později začal vznikat náš originální song.
"Sundám si botičku.."zaškytal Peter.
"Jen to né!"ozvalo se sborem. Sirius se ale zamyslel (neobvyklé, já vím).
"Zaseknu vrbu mlátičku."navázal na Červíčka.
"A zazpívám si taky taka..."
"Můj kámoš se právě mění na vlkodlaka."
"Ale to nic, všechno je jak má být,..."
"Jen jsem se nestihnul dohonit."
"Má to jenom jeden paroh, co to znamená?"
"Klídek, to je jenom půlka Jelena."
"Doteď jsem věděl co říct."
"Teď nevím. Takže nechtějte vědět víc."

Díky Bohu za to, že další den byla sobota.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lilka Lilka | 6. října 2011 v 21:31 | Reagovat

ááá úúžasnáá kapitolka jako ta písnička nemůůžu :-D :-D :D :D už s těšíím na dalšíí :-D

2 Koki Koki | 6. října 2011 v 21:49 | Reagovat

Tak jako to mě fakt dostalo. :-D
Ale aspoň můžou při dějinách v klidu spát. To já můžu tak maximálně na chvíli zavřít oči když profesorka nedává pozor. Většinou na němčině. Tam bych spala skoro furt. :-P

3 Katie Katie | 8. října 2011 v 16:54 | Reagovat

Super kapča! Božíí :D

4 Lumoloid Lumoloid | Web | 10. října 2011 v 19:07 | Reagovat

Já bych ráda spala ve škole, ale buď to nejde, nebo tam nejsem, takže spánek během vyučování u mě není možný. Jinak písnička super a dostalo mě, že nemá chlupatý nohy. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama