37.kapitola: Španělský ples

10. září 2011 v 12:09 | hplovehp |  Ro(c)k z Bradavic
Nazdárek, díky úžasné paní Poterové, která na Brumbálovi vydyndala, že si může naši partu týden nechat doma, se všichni vypravili... No, ale to už si přečtěte v kapitole. A pohled Ziva. Jinak se dozvíte spoustu zajímavých věcí.

Rozesmátí jsme se procházeli po mořském břehu. Páte se, kde se u Potterů vzalo moře? No ono tam samozřejmě není, to jsme se my přemístili do Španělska, kam jsme byli pozvaní od Jamesovi babičky.
"Už bychom se měli jít nachystat, ten ples je za chvíli." začala starostlivě Lilly. Ta holka si taky nedá pokoj. Jo a s tím plesem, pořádala ho paní Esperanza de la Vega, alias Jimmyho babička. Chápala jsem, proč je naše zrzka nervózní, chce prostě dobře zapůsobit. Neochotně jsem se rozloučila s mořem a Siriusem. Potom se naše holčičí pětice (snad si nemyslíte, že jsme Amy a Annii nechali doma?!) šla upravit. Šaty jsme měly všechny od paní Potterové, až na Annii, která si je koupila v jakémsi vyhlášeném mudlovském obchodě.
Šaty:
Já:


Lilly:


Anita:


Amy:


Annie:
Jessica Potterová:I Jessica měla na sobě svůj vlastní výtvor, jako obvykle překrásný a dokonale padnoucí. Ozvalo se zaklepání na dveře. To si pro nás přišli kluci. Jimmy, Remus, Chad, Severus a Sirius napochodovali dovnitř a otevřeli ústa dokořán. Potom nám nastavili rámě.
Přišli jsme na volné prostranství mezi dvěma budovami, které bylo ozářeno stovkami svící. Vzduch tu byl cítit mořem a spustou růží, rozmístěných ve vázách strategicky po celém okolí.
"Prosím všechny na parket, zahajuji ples." ozvalo se ze středu placu. Stála tam žena v černých elegantních šatech, Jamesova babička. Byla z těch lidí, u kterých nedokážete přesně určit věk. V bujných černých vlasech sice tu a tam vykukoval šedivý pramen, ale její živé hnědé oči, stejná jako mají Jessica a Jimmy, hrály veselými jiskrami a mohly patřit i velmi mladé ženě. Já na ní hlavně obdivovala způsob, jakým se pohybovala. Tak vznešeně, elegantně. Její manžel Diego k ní přišel a oba se postavili naproti sobě. Kapela, které jsem si až doteď nevšimla, protože byla z mého pohledu skrytá za růžovým keřem spustila energickou melodii.
Odkaz na písničku.
http://www.youtube.com/watch?v=6phWjBkGK3U
A pak jsem zůstala zírat jak King Kong na Godzillu. Jak rychle, rytmicky a elegantně se Esperanza s Diegem při tanci pohybovali. James vytáhnul Lilly do kola. Ta byla nejdřív nervózní, ale pak se poddala hudbě a vypadala stejně kouzelně jako Esperanza. Chtěla jsem to vyzkoušet taky. Významně jsem se podívala na Siriuse. Pochopil a vmžiku jsme kroužili po parketu. Postupně se osmělovali i ostatní, jako poslední z naší skupinky se připojil Severus s Annií, kteří se na dnešní večer spárovali. On se sice zdvořile usmíval, ale moc nadšeně nevypadal. Písnička skončila.
"Sólo pro Jessicu a Jareda!" vykřikla vesele Esperanza a všichni se klidili z parketu.

Odkaz na písničku:
http://www.youtube.com/watch?v=Vc2e9Cgum6g

Tak, a teď vážně nevím, k čemu připodobnit svůj údiv, když jsem viděla tenhle tanec. Bylo to něco neskutečného. Bylo to tak plné vášně.. no jedno přirovnání, čemu se to podobalo by bylo, ale to si snad domyslíte i bez mojí pomoci. Když to skončilo, všichni ještě několik vteřin hleděli před sebe, až potom se ozval hlasitý potlesk.
"A teď něco pomalejšího. Můžete si vystřídat partnery." vydala další pokyny Esperanza, sama ale zůstala u Diega. Změny v naší skupince byly následující : Já sem si k sobě vzala Remuse, Anita Chada, Amy, Jamese, Annie Siriuse. No a samozřejmě jak to vyšlo, Lilly byla se Severusem. Byli jsme spokojení.

Odkaz na písničku:
http://www.youtube.com/watch?v=nV3WvlqRwdI&feature=related

Když začala hrát hudba, tančili jsme všichni. Po chvíli ale zůstali na parketu jen Lillka a Sev. Všichni na ně okouzleně hleděli. Byl to skoro naprostý opak předchozího tance. Dotýkali se tak opatrně, jakoby jeden silnější stisk mohl tomu druhému ublížit. Oba dva měli na tváři zasněný úsměv, zřejmě vůbec nevnímali okolí. Jejich oči, zelené a černé, byli zaseklé do sebe, ani jeden z nich neuhýbal pohledem. Naokamžik mě napadlo, že snad se snad ani nedotýkají nohama země, tak lehce a samozřejmě se pohybovali. Bylo to naprosto kouzelné. Na závěr tance se navzájem uklonili. Tentokrát trvalo okolí dýl, než se vzpamatovalo. Pak propuklo v hlasitý jásot. Ještě jednou se uklonili a vrátili se k nám. Doposud byli zavěšení do sebe. Jakmile ovšem byli asi tři kroky od nás, zasáhl je jakýsi impuls a oni od sebe odskočili. Lilly se vrátila do Jamesovi otevřené náruče a na Severuse se nalepila Annie.
"Sevie (Sejvi), to bylo úžasný!" prohlásila s americkým úsměv. Lilly se tiše zachichotala.
"Neříkej mi Sevie! Jmenuje se Severus." ohradil se otráveně Sev.
"Ale Sevie.."začala Annie znova. To už se Lill neudržela a začala se smát naplno. Podráždění ze Severusovi tváře skoro vyprchalo, jakmile ten zvonivý zvuk zaslechl.
O pár minut později jsme s Lilly šly pro další pití do domu. Ona čekala venku, zatímco já jsem v domě hledala flašky.
"Lilly, zatancuješ si se mnou?" zaslechla jsem hluboký chraplák.
" Ale Sevie, nebude to Annie vadit?" odpověděla moje kamarádka. Vzápětí jsem zaslechla dvojí smích. To už jsem ale konečně měla nahromaděných dostatek pití, aby to vydželo až do rána. Hodial jsem to do plátěné tašky, co tu ležela a vyšla před dům. Tam jsem zastihla Lilly se Severusem, pořád ještě zlomené smíchy.
"Mám to, můžeme jít zpátky." oznámila jsem.
Sev galantně vzal tašku s lihovinami do své ruky a vrátili jsme se do společnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám povídka Ro(c)k z Bradavic?

Ano
ne

Komentáře

1 Sima Sima | 10. září 2011 v 14:50 | Reagovat

Hezka kapitolka :) ale zajimalo by me, co se asi Jamesovi honilo hlavou, behem tance Lily a Snapea... Divim se, ze to jen tak klidne snasi... Ale jinak super... ;-)

2 Koki Koki | 10. září 2011 v 15:37 | Reagovat

[1]: Naprostej souhlas.
Naprosto nádherný šaty. Jedny hezčí než druhý. Nejhezčí asi červený, zelený a ty fialovomodrý jsou taky fakt pěkný.

3 Maeve Maeve | Web | 10. září 2011 v 21:58 | Reagovat

Naprostej souhlas s prvním komentem, ale musím říct že je to fakt vyvedené. Moc se mi to líbilo a u té scény s Lily a Sevem jsem nevěřila svým bulvám a čekala co se stane dál. Nádhera!

4 Lumoloid Lumoloid | Web | 12. září 2011 v 19:14 | Reagovat

Ty krááso. Můj Pavel by Sevíka zabil. :-D Ale líbí se mi hrozně moc ty červený a ty zelený šaty. A taky ta písnička. Jen teď píšeš pomalu. :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama