2.kapitola: Navštěvovat Srabuse má i výhody

19. září 2011 v 18:26 | hplovehp |  On ji miluje, ale ona ...
Ahojky, druhá kapitola je tady. Musím se přiznat, jak se tak dívám na Reguluse Rosinýma očima, začínám se zamilovávat! Takže si opět počtěte.
Tak jsme v tom zatuchlém hradě plném úchyláckých profesorů a otravných duchů už týden. Pardon, původně jsem chtěla říct otravných profesorů a úchylných duchů, ale když o tom teď přemýšlím.. ony jsou oba ty výroky pravdivé.
Neodbočujme ovšem od tématu. Jako každý rok James se Siriusem pořádají uvítací večírek. Normálně bych to vítala, hlavně v sedmáku, kdy je na tuhle ptákovinu poslední příležitost. Takhle se mi tam ani moc nechce. Navíc se tam má chodit v párech. Původně jsme to chtěly s Lilly odříct, jenže když nás Remus úpěnlivě prosil, že nechce jít v sedmáku sám, bez partnerky, souhlasily jsme, že ho doprovodíme.
Lilly zase chytla její nálada. To v jejím případě znamenalo jediné. Návštěvu Snapea. Jak ho obvykle ignorovala a nesnášela, jednou za čas to na ni přišlo a musela si s ním jít promluvit. Nejdřív mi to připadalo divný, ale potom jsem si zvykla. Lilka si od svých zdrojů (doteď nevím, kdo to je a vážně mě to.. vy víte co) heslo to společenské místnosti Zmijozelu.
Sešly jsme do sklepení. Doufala jsem, že na téhle zatuchlinou páchnoucí chodbě nebudu muset stát dlouho. Naštěstí Lilly ten jejich pošahanej vchod otevřela rychle. Vešly jsme do té místnosti.
"Rose!" ozvalo se okamžitě z rohu místnosti.
"Ty znáš moje jméno?" zmohla jsem se na otázku. Sakra, proč musí zase vypadat tak úchvatně a já tak děsně?
"A ty snad neznáš moje?" podivil se.
"No...jo, znám." zasmála jsem se nervózně. Dolehl k nám hovor Lilly a Srabuse, nebyli zas až tak daleko. Bavili se o tom nadcházejícím večírku.
"Hel Růžičko, nechtěla bys jít na ten večírek se mnou?" zeptal se Regulus opatrně.
"No, obvykle tam nikdo z jiné koleje nebývá..." vylezlo ze mě, místo abych skákala tři metry vysoko a radostěn pištěla ano. Já jsem asi fakt nějaká porouchaná.
"A to vadí?" povytáhnul Regulus obočí. V hlavě se mi zrodil nápad. Nikdo mi nenakecá, že pro Siriuse neznamenám vůbec nic. Jo jasný, nechoval se ke mně nijak hezky (myslím ohledně té noci) , ale úplně volná jsem mu taky nebyla. A Reguluse Sirius nesnáší.
"Ne,nevadí. Ráda s tebou půjdu Regulusi." usmála jsem se. No co, mám právo jít na večírek s klukem, který se mi líbí, legalizovala jsem si vduchu svůj nápad.
"Tak jo, objevím se před Nebelvírem v šest." oplatil mi úsměv.
Pak jsme si začali povídat o různých obyčejných věcech. Nikdy bych do nikoho ze Zmijozelu neřekla, že umí být tak vtipný. Utahoval si ze všech okolo, ze mě, ze sebe. Uvedu příklad.
"Jsem rád, že nemám tak tmavý vlasy jako brácha. Protože kdybych je nosil takhle nagelované, vypadal bych jako Elvis Presley." poznamenal. Představila jsem si ho v některém z šílených kostýmu krále rock´n´rolu a málem jsem umřela smíchy. Navíc mi pořád dával nějaké přezdívky. Růžička, Růženka, Poupátko a Květinka, to je jen zlomek.
"Tak co, jak ses bavila?" zeptala se mě Lilly, když jsme později večer už ležely v naší ložnici.
"No, měly bychom chodit na návštěvy za Srabusem častěji. Má to jisté výhody." zakřenila jsem se.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Maeve Maeve | Web | 19. září 2011 v 20:21 | Reagovat

Huhů! Rose a Regulus jo? Tak ted se to podle mě právě rozjíždí! Strašně už se těším na ten večírek... Tak nějak cítím že busto budu chcípat smíchy, nebo budu slintat na monitor - ostatně jako vždy.:DD

2 Koki Koki | 20. září 2011 v 16:26 | Reagovat

Normálně Reguluse fakt nemusim ale taky. No pane bože. Navíc takovej kus.
Ale výroky mi ani nepřipomínej. Z těch jsme dneska psalyi (už po třetí). A to jsme se je začli učit před dvěma tejdnama.
Fakt super kapitola. Ty jedeš. Hned dvě najednou.

3 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 1:32 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama