1.kapitola: Dvojník mojí chyby

19. září 2011 v 17:44 | hplovehp |  On ji miluje, ale ona ...
Hojky, hlásím se s první kapitolou! Začíná se nám to rozbíhat. Naši studentíci jedou vlakem do Bradavic. Co se už během cesty přihodí, to si přečtěte v téhle kapitole. Jinak většinou to bude z pohledu některé z postav. Převážně Rose.

Seděla jsem u okna, za kterým se rychle míhala okolní krajina. Kodrcavý pohyb vlaku mě obyvkle uspával.Tentokrát to bohužel nefungovalo. Ucítila jsem na své tváři slzu. Rozzlobeně jsem ji setřela. Pořád jsem nechápala, jak jsem to mohla udělat. Jen tak, bez lásky. Kde jsem jen nechala mozek.
Dveře kupé se otevřely. Dovnitř vklouzla Lilly Evansová,moje nejlepší kamarádka. Rychle jsem nasadila úsměv. Lilly by mě sice dokázala utěšit docela snadno, ale nechtěla jsem , aby o tomhle mém skutku věděla.
"Konečně jsem tě našla." vydechla si Lilly.
"Jo, už to tak bude, ty mrkvová hlavo." škádlila jsem ji. Důkladně mě zlechtala, až potom se rozvalila na sedadlo naproti mě.
"A jak ses měla o prázdninách?" začala rozhovor tradiční otázkou. Rozebíráním našich zážitků jsme strávily dobrou hodinu a byly bychom ještě pokračovaly, nebýt té nevítané návštěvy. Do našeho kupé totiž s naprostou samozřejmostí vpadli Poberti. Lilly protočila oči. Obyčejně byla otrávená jen ona, já měla Poberty ráda. Jenež po tom excesu se Siriusem jsme na ně zanevřela. Na Rema ne, ale to své nevraživosti jsem zařadila i Jimmyho. Protože byl se Siriem vlastně jedna osoba.
"Ahoj Remusi." pozdravily jsme s Lilly jednohlasně bledého hnědovlasého chlapce.
"A co jsme my?" ozval se ublíženě zbytek tlupy.
"Vzduch." odsekla jsem.
"Bez vzduchu nikdo nemůže žít." upozornil na sebe James.
"Bez vzduchu jo, bez kyslíku ne. Takovýho dusíka jako jsi ty bych klidně postrádala." zašklebila se na něj Lilly. Pak si se mnou triumfálně plácla.
"Nějaký nedůtklivý ne?" divil se Sirius a nasunul se na mě. Kretén, nemá v sobě ani špetku citu a taktu?! Podrážděně jsem ho od sebe odstrčila.
"Dej ty svoje psí pracky pryč ode mě!" sjela jsem ho.
"Kluci, měli bychom jít." ozval se Remus.
"Ty nemusíš, akorát pejska a poskoka pusť na dvorek." řekla mu Lilly. Rem se zasmál.
"No nic, my teda jdeme, když nás vyhazujete.." zabrblal James a přesunul se na chodbičku. Sirius se na mě ještě jednou podíval. Já mu pohled opětovala. Pak se zdekoval za Jimmym na chodbičku.
"Tak teda zdarel barel a někdy, až zrovna nebudeš brát ty dva ďasovce na procházku se za náma stav."rozloučila jsem se s Remusem a práskla za nima dveřma.
"Tak to bychom měly. Mimochodem, jaktože už z nich nejsi taková udělaná?" optala se mě moje zrzavá přítelkyně.
"Učinila jsem zásadní poznání. Jsou to kreténi, teda až na Rema." zamaskovala jsem pravý důvod změny svého chování. Lilly spokojeně pokývala hlavou. Pak jsme se vrátili k předchozímu rozhovoru.
Jenže po chvilce se dveře kupé zase otevřely. V domění, že se Pobertové zase vrátili jsem se prudce otočila.
"Jestli nezmizíte do třiceti vteřin.." vylétlo mi z pusy dřív, než jsem si stačila uvědomit, kdo přede mnou stojí.


Byl tak podobný Siriusovi. Ale taky úplně jiný. Vlasy měl světlejší, kratší. Celý vypadal jako z nějakého krásného snu. Zamyšlený výraz mu an tváři vystřídal úsměv.
"Promiňte, špatné kupé." omluvil se, ještě jednou na nás hodil prasátka svými sněhobílými zuby a zmizel.
"No ty vole." vypravila ze sebe Lilly. Já jsem spíš byla nakvašená. Konečně mě zase vidí hezkej kluk a já mám na sobě obyčejný triko a džíny.
"Krása..."povzdychla jsem si.
"Haló, nečuč tady jak ježibaba, co přebrala perníku, a radši mi odpověz, víš kdo to byl?!" probrala mě moje kamarádka ze snění.
"Ne." hlesla jsem nejistě.
"Regulus Black." sdělila mi Lilly. Tak to je kec. Nevěřím tomu. Né, to není pravda. Tenhle anděl přece nemůže být dvojník mojí chyby!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 19. září 2011 v 18:26 | Reagovat

Skvělá kapča. Konečně. Ale tohle (mysleje Reguluse) se mi teda objevit ve dveřích tak taky zmlknu. Jo Paul Wesley je prostě kus. Už se těšim na novou kapču.

2 hplovehp hplovehp | Web | 19. září 2011 v 18:27 | Reagovat

Vidíš to, a už ji tu máš.
Dneska asi přijde ještě kapitolka z večírku.

3 Maeve Maeve | Web | 19. září 2011 v 20:13 | Reagovat

Á! Konečně jsem se toho dožila! (Né že by to byla nějaká extra doba, já se jenom nemohla dočkat nové kapitoly.) První kapitola mě naprosto ohromila, nemám slov. Kdyby se mě takovej kořen jako Reg objevil u dveří, tak za nim asi běžim a obehmu ho, nebo mi spadl čelist pěkně hluboko :D Co dodat, snad jenom že mě mile překvapilo, že už je přidaná i druhá a třetí kapča. Poklona!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama