29.kapitola: Nekonečné zkoušení

22. srpna 2011 v 19:28 | hplovehp |  Ro(c)k z Bradavic
A máme tu pohled Zivy. Jak pokročilo divadlo a co kapela, Zvládají naši přátelé všechno, nebo zapomínají na to nejdůležitější?

Další divadelní zkouška, už je to otravné. Ne že by mě nebavilo hrát, nebo zkoušet si stále nové a nové šaty. Jen mě štve, že kvůli tomu nemáme vůbec čas na zábavu. A na randění se Siriusem nestíhám ani myslet. Každopádně jsem se teď musela soustředit, za chvíli jsem vstupovala na scénu. Tam už se bavili James, Sirius, Remus, Lilly a Anita. Anita byla oblečená do modrých šatů, ve kterých velmi připomínala malou holčičkuLilly na sobě naproti tomu měla elegantní bílé šaty, ve kterých vypadala dospěle a vznešeně.


Já jsem nakráčela na scénu ve zlatavých šatech, vypadala jsem nejvyspěleji z nás tří.


Kluci byli oblečení prakticky stejně, lišili se jen barvou saka. Jimmy měl modré, Remus šedé a Siriusek černé.
"Mohl bych vás požádat o představení této nádherné dámě?" zeptal se Sirius, dokonale vžitý do své role Fabricia.
"Ano. To je moje přítelkyně.." začala Anita, hrající halvní hostitelku Elenu.
"Elizabeth, slečna Chesterová." doplnila jsem ji.
" Fabricio, hrabě z Ristori, dědic zámku Lotholorien." dodal opět formálně.Obšťastnili jsme se ještě několika zdvořilostními průpovídkami.
"Myslím, že je nejvyšší čas vydat se na večeři. Smím vás uvést do jídelny?" přitočil se ke mně, nabídnul mi rámě a spiklenecky mrknul. S úsměvem jsem se do něj zavěsila a odešli jsme do zákulisí. Anita nás chtěla následovat, ale Lilly ji zadržela.
"Myslím, že lord Ristori použil večeři pouze jako taktní záminku pro rozhovor o samotě. Dopřejme jim chvíli času." šeptla jí diskrétně a pak se zase otočila na Jamese, který hrál Antonia de la Vegu. Anita jemně přikývla na souhlas, pokračovalo se tedy v rozhovoru.
Já se mezitím v šatně snžila převléknout do dalších ze svých šatů, které mám mít v následující scéně.

Sotva jsem se oblekla, přišel Sirius.
"Odvedeš mě na scénu?"zeptala jsem se ho.
"Ne. Jdu si tě unést. Už to bez tebe nemůžu vydržet." oznámil mi. Než jsem se stačila vzpamatovat, vzal mě do náručí a odnášel na školní pozemky. Už bylo nějakou tu chvíli po večerce, na představení se makalo od rána do noci.
Donesl si mě až na nějvzdálenější cíp jezera. Tady byla na zemi rozprostřená deka, kolem ní rozestavěné svíčky. Stál tam i košík, pravděpodobně s jídlem. Usadil mě na deku. Podívala jsem se na nehybnou jezerní hladinu, byl to uklidňující pohled.Když jsem se otočila na Siriuse, podával mi rudou růži. Usmála jsem se, přivoněla ke kytce a pohladila její květ. Všimla jsem si, jak Sirius naprázdno polknul. Zřejmě nebyl zvyklý držet púst tak dlouho.
"Co kdybychom dneska romantiku přeskočili?"zeptala jsem se s úsměvem. Chvíli jakoby nevěřil svému štěstí, pak mě prudce povalil, odhodil růži na jezerní hladinu a začal mě líbat.
Po dvou hodinách jsem se do seeb zavěšení vrátili na hrad, zkoušení už skončilo. Zamířili jsme proto rovnou do společenky. Sotva jsme prolezli portrétem dovnitř, spustila se na nás salva výčitek.
"Kde jste se proboha celou tu dobu courali?! Chcete všechno zničit?!" prakticky zařvala na nás Anita. Remus jí položil ruku na rameno, ale ona ji setřásla.
"Co se čílíš Cornelaiová. Prostě jsme vypustili jednu zkoušku, no a co?" reagoval Sirius.
"No a co?! My ostatní na tom tvrdě makáme!" pokračovala výbojně Anita. "Anit, nemyslíš.." začala Lilly mírně.
"Nepřerušuj." utrhla se na ni naše rozsoptěná dračice. James se zakabonil a chystal se jí něco říct, ale stačil jediný dotek jeho holky a on pochopil, že by to bylo zbytečný.
"Prostě jsme si se Siriusem navzájem chyběli. Nemůžeš očekávat, že si kvůli posranýmu divadlu zničím vztah s klukem, kterýho miluju. Mimochodem, my makáme taky a to dost tvrdě." oznámila jsem jí ledovým hlasem. Jen jsem přilila olej do ohně.
"Chyběli jasně, takže Black byl zase nadrženej a ty jako poslušná holčička si s ním skočila do křovíčka, co? Asi už ti svým mileneckým uměním úplně zakalil mozek, ale jestli mě ještě vnímáš, pochop, že když už jsme do toho jednou vlezli, musíme to dodělat." rozkřikla se na mě.
"Tak hele, poslouchej.." vypěnila jsem už i já.
"Ne ty poslouchej mě. Jestli se radši než svým kamarádům a společné práci věnuješ užívání si s Blackem bůhvíkde, fajn. Ale pro takové lidi tu nemáme místo." štěkla na mě. Do očí se mi nahrnuly slzy. Rozzlobeně jsem je setřela, ale stejně do nepomohlo.
"Tak slečno Dokonalá Eleno, když už jsi mě teda vyrazila z party, ráda bych pronesla poslední slova, než se naše cesty rozejdou. Já makám od nevidím do nevidím. Dopoledne zkoušíme s kapelou, místo oběda se učím a pak až do večera opakujeme pořád dokola podělaný scény z jakéhosi divného romantického hybrida. Do všeho jsem šla s tím, že v tom jedem spolu. Ale taky protože jsem doufala v zábavné blbnutí s kamarády. Místo toho dřu jak kůň, nemám čas na kamarády, na svýho kluka, vůbec na nic. Jestli mě vyhazuješ, prosím. Já už bych tohle tempo stejně dlouho nepřežila. Mrzí mě jenom jedno. Žes právě poničila naše kamarádství."otočila jsem se zpátky k portrétu, následovaná Siriusem.
"Jen si jděte zase užívat. Pro mě za mě buďte v posteli třeba od rána do večera. Ale jestli chceet znát můj názor, nakonec se jeden s druhým rozejdete kvůli téhle vaší zálibě. Už se přestanete bavit. A potom zase tradičně honem najít náhradu a šup s ní zase na to." pronesla jedovatě Anita.
"Zivo já.. " zakoktala se,zřejmě jí došlo, co říkala. Jenže to už jsem otevřela portrét a vyběhla s pláčem ven. Sirius za mnou. Slyšela jsem ještě matně hlasité dohadování ostatních ze společenky, ale nerozesnávaal jsem slova ani hlasy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 22. srpna 2011 v 21:13 | Reagovat

Fabricio - očekávané.
De la Vega - super ale mohlo být jiné křesní.
Ale ta hádka. Jajks. To bude ještě zajímavý.

2 hplovehp hplovehp | Web | 22. srpna 2011 v 22:06 | Reagovat

Jo jo, to bude ještě krutý. Nevím proč, ale připadá mi zábavný, že já vím jak to bude dál a můžu to kdykoli změnit. Jinak jména, jak jsi určitě poznala, jsou inspirovaná oblíbenými knížkami a filmy.

3 Koki Koki | 23. srpna 2011 v 8:41 | Reagovat

[2]: To je jasný. Kdo by neměl rád Zorra? A to hlavně ve dvou podáních. Antonia Banderase a Christiana Meiera.

4 hplovehp hplovehp | Web | 23. srpna 2011 v 9:39 | Reagovat

Chytrá! A k holčičím jménům. Elena je taky ze Zorra, Elizabeth je z jedné dojemné knížky o koních a Constans je ze tří mušketýrů. Další kapitola - asi dneska.

5 Koki Koki | 23. srpna 2011 v 9:42 | Reagovat

[4]: Tak Elena byla jasná, Constanc mě nenapadla (ale Tři mušketýři jsou taky super) A Elizabeth jsem ani netušila.

6 hplovehp hplovehp | Web | 23. srpna 2011 v 10:42 | Reagovat

Jo,jo. A tentokrtá žádné věštění co bude v další kapitole?

7 Koki Koki | 23. srpna 2011 v 10:45 | Reagovat

[6]: Já ti nechci pořád poodhalovat co že to vlastně v budoucnosti napíšeš. A věštení mi ani nepřipomínej. Se nedivim že z něj Hermiona zdrhla. Mě by z Trewlanyový asi taky brzo kleplo.

8 hplovehp hplovehp | Web | 23. srpna 2011 v 11:55 | Reagovat

Moje slova. Ne, ale napiš, co si myslíš, že se stane. by mě zajímalo, jak moc se shodujeme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama