26.kapitola: Řecké snění

20. srpna 2011 v 14:15 | hplovehp |  Ro(c)k z Bradavic
A opět nedodržuju slovo a máme tu pohled Lilly. Co nám říká na to nádherné překvapení? Jinak kapitola je proložená textem písničky od Taylor Swift - Crazier.

Dnešní den v Řecku byl úžasný. Prošli jsme strašnou spostu starodávných chrámů, obdivovali snad stovky soch. James sice trochu brblal, že je to prý moc chození, ale mě chlapec neoblafne. Jiskry v jeho očích prozrazovaly, že je tím vším uchvácený stejně jako já. V tomhle ráji na zemi bylo snadné zapomenout na problémy. Zamilovala jsem se do tohohle kousku světa. Do moře, do zdejšího větru, jídla, do stromů, do památek, lidí, do všeho. Dokonce jsem začala milovat víc i Jamese, ikdyž bych před pár dny přísahala, že to nejde.

I've never gone with the wind
Just let it flow
Let it take me where it wants to go
Till you open the door
There's so much more
I've never seen it before

Vzal mě i na moře. Pronajal nám plachetničku, na jejímž boku bylo napsáno řecky "Όμορφη πράσινο-eyed κορίτσι" . James mi tvrdil, že to znamená "Krásná zelenooká dívka", ale nevím, jestli mu to můžu věřit. Každopádně výlet na ní byl něco úžasného. Vidět všude kolem sebe jen moře je neskutečné. Když člověk stojí na přídi a vítr mu fouká do tváře, cítí se strašně svobodný, myslí si, že stačí najít křídla a může vzlétnout.

I was trying to fly
But I couldn't find wings
Then you came along
And you changed everything

Čas strávený na pláži byl taky nádherný. Tančili jsme na mělčině. Chytila jsem se Jamese kolem krku, on mě zvednul ze země a roztočil se se mnou. Po chvilce se mu už zamotala hlava, proto jsme se smíchem spadnuli vedle sebe do vody. Lehla jsem si na bok a zadívala se do jeho očí. Toho pohledu se snad nikdy nenabažím. I on si prohlížel mě. Sklonila jsem se nad ním a políbila ho.

You lift my feet off the ground
Spin me around
You make me crazier, crazier
Feels like I'm falling and I
I'm lost in your eyes
You make me crazier,
Crazier, crazier

Vzpomínala jsem. Na to, jak se mi James hned od začátku líbil, jenže jsem nemohla vystát jeho chování, proto jsem ho jen z dálky pozorovala. Měli jsme své vlastní světy. Jak jsem teď šťastná, že se ty dva světy prolnuly. Zbožňuju na něm, že prakticky na všem najde něco, aby to pro něj bylo zajímavé, krásné. Další věc, která na něm byla zajímavá, bylo, že uměl mluvit o svých citech, a to tak opravdově, že nebylo možné pochybovat.

Watched from a distance as you
Made life your own
Every sky was your own kind of blue
And I wanted to know
How that would feel
And you made it so real

Miluju ho za to, že mi ukázal, jak je spousta jednoduchých věcí krásných. Připadalo mi, že jsem musela chodit se zavřenýma očima a až on mi je otevřel. Dokázal na obrovské louce najít tu zaručeně nejkrásnější květinu, aby mi ji mohl ukázat.

You showed me something that I couldn't see
Opened my eyes and you made me believe

Vždycky se staral nejdřív o mě, smál se se mnou, vedl se mnou diskuze o památkách, moři, vlastně o čemkoliv jsem chtěla. Bylo to pro mě nesmírně příjemné,moct celé hodiny poslouchat jeho příjemný hluboký, kapku chraplavý hlas. Každé slovo, které mi řekl, znělo jako to nejkrásnější na světě. Nejradši jsem ovšem měla, když říkal moje jméno.

You lift my feet off the ground
Spin me around
You make me crazier, crazier
Feels like I'm falling and I
I'm lost in your eyes
You make me crazier,
Crazier, crazier, oh

Když o tom přemýšlím, ukázal mi, jak bych měla, jak by měl každý, žít. Hledat na světě všechno krásné, příjemné. Všude se dá najít něco nádherného, to je jeho filozofie.

Baby, you showed me what living is for
I don't want to hide anymore

Společně jsme dělali spoustu bláznivin, koupali se v moři o půlnoci, tančili v athénském chrámu, pomáhali místním lovit ryby. Nevím, jak dlouho jsme tu vlastně byli, ale bylo to celé jako krásný sen. Všechno bylo neskutečné, úžasné. Když jsme odjížděli, byla jsme nešťastná. James mi ale slíbil, že se sem zase vrátíme. Věřím mu, nemám důvod k opaku. Protože na místo, kde jsme si tolikrát vyznali lásku, kde jsme se tolikrát smáli, kde jsme se tolikrát líbali, na takové místo se musí vrátit rád.

You lift my feet off the ground
You spin me around
You make me crazier, crazier
Feels like I'm falling and I
I'm lost in your eyes
You make me crazier,
Crazier, crazier
Crazier, crazier
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 20. srpna 2011 v 14:32 | Reagovat

Tak tohle je fakt skvělá kapitola. Ta se ti vážně povedla. :-)

2 Lumisoid Lumisoid | Web | 27. srpna 2011 v 12:17 | Reagovat

Čauky, líbí se mi nejen atmosféra těchto kapitol (i když si sama sebe umím představit místo Lily a děsím se toho, že začínám mít Jamese ráda) ale i to, jak popisuješ Řecko. Mám pocit jako bys tam byla a všechno co vidíš jsi zapisovala do těchto kapitol. A taky to jak se teď Lily cítí...taky bych to tak cítila. Dokonce jsem nenašla ani tolik překlepů. (asi je to tím, že už máš zdravý prstík) ;-)

3 Míša Míša | 3. května 2013 v 19:34 | Reagovat

Parádní kapitolka :D Moc se ti povedla :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama