23. kapitola: Stanice loučení

18. srpna 2011 v 18:12 | hplovehp |  Ro(c)k z Bradavic
A máme tu slíbené pokračování. Kam se Lilly vypraví a co Severus? Čtěte a dozvíte se.

Lilly rázně prošla halou a vyrazila ze dveří. Pochopitelně jsem ji následoval.
"Chci na nádraží a do Londýna." řekla nahlas.
"Počkej, přece nepůjdeš na nádraží pěšky, vezmem si taxi." uklidňoval jsem ji, měl jsem po ruce ještě nějaké mudlovské peníze. Možná se divíte, taxi v Kvikálkově, ale teď je ho tu za potřebí. Měli jsme štěstí, brzo k nám dorazilo žluté auto a odvezlo nás na nádraží. Další, co vás možná překvapí. Vlakové nádraží v Kvikálkově. No jo, chtějí z toho udělat opravdické velkoměsto.
Cesta proběhla beze slova. Vystoupili jsme před nádražní budovou. Já zapaltil taxikáři, chtěl mi vracet, ale já mu řekl, že je to dobré. Vlastně ani nevím, jak vysoké spropitné jsme mu dal. Lilly si mezitím za své peníze koupila lístek a mířila si to k osmému nástupišti. Rozběhl jsem se za ní.
"Lilly..." stačil jsem říct, než mě přehlušil pískot a skřípění brzd. Vlak přijel. Lilly nastoupila. Po chvíli jsem viděl, jak vstupuje do prázdného kupé, z kterého na mě viděla. Rychle jsem se otočil a setřel si slzy, které mi vstoupily do očí. Nechci, aby mě viděla brečet.
Vlak se zvolna dával do pohybu. Naposledy jsem na ni pohlédnul. Držela svůj kufr a jízdenku, na tváři výraz, který jsem nazýval "loučící úsměv". Mívávala ho na rtech vždycky, když už třeba musela domů s hřiště, nebo když se vracela do nebelvírské společenské místnosti. Potom se vlak rozjel a už jsem se jí zratil z dohledu.
Nešťastně jsem se vybelhal z nádražní budovy. Nemůžu slíbit, co jsem jí splnil. Jak bych pro ni mohl být jen přítel, když ji nemůžu přestat milovat. Neřekl jsem jí to, ale snad to věděla. Budu vždycky poblíž a čekat, jestli nezmění svůj názor. Protože nemůžu změnit, co k ní cítím, nechci to změnit. A proč bych vlastně měl?

Vím, kratičké. Ale delší rozepisování jsem z toho dělat nechtěla. Pohled Lilly bude v další kapitole. Potom bychom opět měi začítstřídat Remuse, Anitu, Zivu a Siriuse.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lumoloid Lumoloid | Web | 18. srpna 2011 v 18:27 | Reagovat

A že neuhodnu podle čeho je to napsaný? :-D Dobře jsi to vyřešila. Ale z mýho pohledu ho nemusela praštit, když ji líbal. Jen ho odstrčit a důrazně odmítnout. Já bych třeba tak tvrdá nebyla. Ale Lily je Lily. :-)

2 Koki Koki | 18. srpna 2011 v 18:47 | Reagovat

[1]: To já bych si taky bouchla.

Dobrá kapitola. Chápu že je to pro něj těžký ale měl by se s tim smířit.

3 Míša Míša | 1. května 2013 v 21:52 | Reagovat

[2]: Moje řeč :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama