18. kapitola: Vztah ve třech

17. srpna 2011 v 11:14 | hplovehp |  Ro(c)k z Bradavic
Zdravím, máme tu další kapitolku. Sice někdo čekal, že bude z pohledu Jamese, ale opět jsem překvapila. Máme to z pohledu Anity. Přečtete si o příjemném trávení času u Potterů, a ještě se nepřímo dozvíte něco o vztazích Lilly - Severus - James. Přeju příjemné počteníčko.

Odpolední slunce, ikdyž už byl pomalu konec září, příjemně hřálo. Seděli jsme na veliké louce patřící Potterovým. Byla ještě pokryta spoustou květin. My holky jsme si všechny oblekly letní šaty, protože tohle je jedna z posledních možností je využít.
Já jsem měla šaty ve své oblíbené světlemodré barvě.Bylo roztomilé, že Remus pořád předstíral výpadky paměti, jen aby mi mohl znovu říct jak mi to sluší.


Ziva zvolila černou barvu. Dobrý tah.

Lilly se oblekla do zelené, která jí nádherně ladila k očím. Působila dojmem pohádkové víly.

Všichni čtyři kluci si oblekli trička s krátkým rukávem a kapsáče. Říkám čtyři, protože s námi byl i Snape. A konkrétně na toho jsem nestačila zírat.Za tu chvilinku co byl na slunci hned chytil bronzový nádech a oči mu zářily jako nikdy předtím. Upřímně se smál každé hlouposti. Nedokázala jsem přijít, co v něm zapříčinilo tu změnu k lepšímu.
Naše aktivity na louce byly poněkud dětinské. Váleli jsme sudy s kopce, hráli na honěnou, vili věnce ze zbytků kvítí. Prostě jsme jen tak hloupli. Já se Zivou jsme zrovna dokončovaly obří věnec pro Siriuse. Remmy seděl za mnou a rukama mě objímal kolem pasu a Sirius zaujal potobnou pozici u Zivy. James i Snape zuřivě trhali kytice květů a potom je oba současně podali Lilly. Ta je se smíchem vzala a spojila, takže za obrovským množstvím květů téměř zmizela. Potom je ovšem vyhodila do vzduchu, takže se zdálo, že tu máme květinový déšť, a utíkala pryč. James se Snapeem se za ní rozběhli. Když ji chytili vyzvedli ji na své ruce, ze kterých udělali stoličku. Lilly se smíchem obtočila ruce kolem ramen svých dvou nosičů a políbila Jamese na tvář. K mému údivu Snape nastavil tvář a moje kamarádka mu políbení věnovala taky. Teprve potom se vrátili k nám. Zbytek odpoledne a kousek večera jsme strávili válením se smíchy po louce, teda až na Siriuse, který předváděl havajské tance.
K večeři jsme měli úžasnou rybu na víně s bramborovou kaší. Nevěděla bych, že něco takového existuje, kdybych to nejedla. Všichni jsme se řádně nadlábli. Po večeři jsem si chtěla popovídat s Lilly, poslední dobou ji má pro sebe jen James. S překvapením jsem zjistila, že se prý Lilly vydala na procházku. Obyčejně nevynechá příležitost být s Jamesem, ale teď údajně chtěla jít sama. Vydala jsem se do růžové zahrady, kam měla mít podle vědomí ostatních namířeno.
A skutečně, zachvíli jsem uslyšela Lillin hlas. Nadechla jsem se, že na ni vykřiknu. Ještě než jsem to ale stačila realizovat, zaslechla jsem i hlubší mužský hlas. Opatrně jsem nakoukla zkrz mezeru v keři a rychle si položila ruku na ústa, abych na sebe neupozornila. Na malém plácku stáli Lilly a Snape v těsném objetí.
"Tohle nesmíme dělat. Ubližujeme tím Jamesovi. Není fér, že se jeho rodina o mě stará a já se mu snažím odlákat holku." mluvil právě on. Moje kamarádka ho pohladila dlaní po tváři.
"Ty s tím chceš přestat?" zeptala se ho.
"Ne." zamítnul Snape, jen ta myšlenka pro něj zřejmě byla nesnesitelná, soudě podle jeho výrazu.
"Asi je to špatné, ale já v tom chci taky pokračovat. " zatvářila se moje kamarádka provinile " Jen se mi nelíbí, co dělám Jamesovi.."
"Ty s tím chceš přestat?" zoopakoval doslova její předchozí otázku. Pošimrala ho pramenem svých vlasů na tváři a pak ho políbila.
"Skončíme v pekle." podotkla.
"Já možná. Ty určitě ne. Taková jako bytost jako tyv pekle nemá co dělat." promluvil k ní něžně a tentokrát ji políbil on.
To mi stačilo. Tiše jsem se vyplížila z křoví a vydala se zpět do domu s pevným rozhodnutím neprozradit nikomu, co jsem tady viděla. Chudák Lilly. Zřejmě je miluje oba. Musí se cítit strašně, protože ať si vybere kohokoli, stejně ten druhý i ona bude mít zlomené srdce. Jak jsem ráda, že v našem vztahu s Remusem jsem jenom já a on!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 17. srpna 2011 v 13:25 | Reagovat

Jako štveš mě. Podle mě by Lily tohle nikdy neudělala. :-|

2 Lumisoid Lumisoid | Web | 17. srpna 2011 v 13:39 | Reagovat

Ahojky, zdravím. :-) Souhlasím, že je to špatný. Ale nikdy neříkej nikdy. Mimochodem (vím, že mi do toho nic není) kolik je ti let? Já jsem si taky kdysi dávno říkala, že bych to nikdy neudělala...ale stalo se. Takže to chápu. ;-) Neodsuzuj, pokud jsi nezažila.

3 Míša Míša | 30. dubna 2013 v 8:00 | Reagovat

Páni, to je od Lilly dost krutý vůči Jamesovi :-| Vím, že bych se zachovala jako svině, ale být na Anitině místě, tak tam mezi ně vlítnu, budu na ně řvát, co si jako myslej že dělaj, a Lilly bych odtáhla zpátky domu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama