13.kapitola: Překvapení pro Lilly

2. srpna 2011 v 13:35 | hplovehp |  Ro(c)k z Bradavic
Tak jsem opět tady s další kapitolkou. Je z pohledu Jamese a kousek taky z pohledu vypravěče, jelikož James bude potřebovat pomoc. Co když se mu bude zdát, že se Lilly se Snapem začíná kamarádíčkovat až příliš? Co udělá pro to, aby si Lilly opět získal on? Čtěte už ve 13.kapitole Ro(c)ku z Bradavic!

Dny se míjely a Snape se zotavoval. To byla dobrá zpráva, jenže tenhle rub měl i líc. Čím víc měl sil, tím víc se snažil sbližovat s Lilly. Zval ji k sobě čím dál častěji. Později s ní začal chodit na procházky. Lilly jsem věřil, ta by mi nikdy neublížila, ale jemu ne, jemu jsem věřit nemohl a nechtěl. Bál jsem se, že mi ji vezme. Vyšel jsem před dům, sedl si na lavičku a nechal slunce, aby mě svými paprsky hladilo po tváři. Lilly byla zase s ním. Ucítil jsem, že si ke mně někdo přisednul. Otočil jsem hlavu a uviděl svou maminku. Možná vám ode mě slovo maminka zní zvláštně, ale je to jedna z nejúžasnějších bytostí, jaké jsem kdy poznal.
"Co tě trápí?" zeptala se mš tiše. Vidíte, pozná na mě, kdy jsem nešťastný, veselý, prostě jakýkoliv můj stav. Stručně jsem jí vysvělil, jak se věci mají. Pousmála se.
"Chlapče, myslela jsem si, že máš fantazii. Vždyť teď máš úžasnou záminku.." nedořekla a koukala mi přímo do očí. V mém mozku najednou asi zapojili proud, protože mi došlo, co má na mysli.
"Yo!" vykřikl jsem španělsky a s novým elánem vyskočil na nohy.
"Yo lo prepare. Ellos se encargan de que valió la pena. Creo que se puede alquilar un teatro de verano." odpověděla ve stejném jazyce a také vstala. Rychle jsem ji stisknul v objetí, dal jí pusu na tvář. Potom jsem vběhnul do domu a bral jsem schody po třech, abych už byl v úplně nejvyšším patře.
Jesicca Potterová zůstala stát před domem. Na tváři se jí objevil úsměv.
"Můj malý Jimmy se zamiloval. Tvrdil to pořád, ale teď už to vím jistě." řekla si pro sebe a zamířila do domu, čekala ji ještě spousta práce. Nejprve nachystala pro zbylé Jamesovi kamarády oběd, a když odešli do zahrady, vydala se do svého návrhářského pokoje.
Lilly se Snapem se vrátili až k večeru. Jak je Jesicca zmerčila, hned jim vyšla naproti.
"Severusi, myslím, že do pokoje zvládneš dojít sám, paciente sano. Lilly, musím tě požádat, abys mě následovala." spěšně řekla, čapla Lilly za ruku a dovedla ji do pokoje, kde byly vystaveny úžasné zelené šaty.


"Ty jsou krásné." Vydechla Lilly.
"Jsou tvoje." oznámila jí Jesicca. Zrzka na ni nevěřícně vykulila oči.
"Měla by sis je obléct, musíme tě ještě učesat." dodala tajuplně paní domu a podávala jí šaty. Lilly si je oblekla a trošku nevěřícně pohladila jejich hebkou látku. Paní Potterová nejenže to skvěle umí s oblečením, ale taky nejspíš musela studovat na kadeřnici. Z zrzavých vlasů totiž vytvořila profesionální drdol. Vylézalo z něj několik tenoučkých pramínků a jeden silnější padal Lilly přes krk. Potom se ještě věnovaly dolazování detailů.
(A vracíme se k Jamesovi)
Stál jsem uprostřed velikého sálu a hodnotil svou práci. Velkolepý křišťálový lustr jemně osvětloval stovky růží ve vázách i jen tak položených na zemi. Staričký gramofon byl také připraven. Pohled mi zabloudil směrem k honosnému balkónu, který na sál navazoval, a pod nímž mám pro Lilly uchystané překvapení. To už se ale otevřely dveře a vcházela ona. Byla krásná, snad ještě víc než obvykle.
Její rozzářené smaragdové oči si užasle prohlíželi celý sál, až se nakonec zahleděly do mých. Polknul jsem.
"Na plese jsem neměl příležitost si s tebou zatancovat, ale tuhle jízdenku nenechám propadnout." řekl jsem a pustil gramofon. Rozesmála se a přišla ke mně.
Z gramofonu se linula pomalejší, silně romantická píseň. Jednu ruku jsem obtočil okolo Lillina boku, druho jsem vložil do její. Začali jsme pomalu kroužit sálem. Zářivě se na mě usmívala a já byl v sedmém nebi.
Písnička dospěla ke konci. Zhluboka jsem se nadechl a vyvedl jsem Lilly na balkon. Na mezi, která odtud byla jasně vidět se skvěl z růží a svíček složený nápis: Lilly Evansová, miluju tě.
Lilly na ten nápis chvíli koukala, jakoby přemýšlela. Potom se otočila na mě.
"Te amo, James Potter. También." řekla mi španělsky. Málem mi vypadly oči z důlků. Lilly umí španělsky? A nechtěla španělsky říct něco jiného. Natáhla se ke mně a políbila mě. Nic jiného říct nechtěla.
Koho už si ale nikdy nevšimnul byl Snape. Skrytý ve tmě stromů viděl celou scénu na balkónu. Doteď se živil nadějí, že Lilly bude jeho. Jak to vypadá, chce Pottera. Ale on, Severus Snape, se nevzdává!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 2. srpna 2011 v 14:12 | Reagovat

Krásná kapitola. James má vážně super rodiče. Myslím že tady by to Snape měl vzdát. Nemá naději. věřim ti že by jsi ho nedala dohromady s Lily. Prostě Lily a James patří k sobě. Fakt moc pěkný. :-)Ty umíš španělsky nebo používáš překladač?

2 hplovehp hplovehp | Web | 2. srpna 2011 v 14:25 | Reagovat

Já a umět španělsky. Ani omylem, strýček Google je vždy k dispozici. :-D Ale Španělsko a španělštinu miluju. Pár frází umím. Ale velmi málo.

3 Koki Koki | 2. srpna 2011 v 15:11 | Reagovat

[2]: Jo Španělsko a španěli já taky zbožňuju. S kámoškou se nám líběj Angličani, Španělé a Italové. A pak taky Slováci. I když jí spíš moraváci zato já zůstávám věrná mému milovanému Slovensku a slovákum. Z máminy strany jsem napůl slovenka. Mamka se tu jen narodila ale jina babička s dědou byli slováci. Tenhle rok jsem tam byla na začátku prázdnin a ta krajina a hlavně lidi to je něco úplně jinýho neč u nás. Tam jsou všichni tak milí a kluci tak pěkní. :-D Hned bych se tam vrátila.

4 hplovehp hplovehp | Web | 2. srpna 2011 v 15:43 | Reagovat

Jo, Slovensko, tam jsem byla a údajně tam někde mám i rodinu. Je to fakt, lidí jsou tam tak strašně milý. Ne jak u nás. Tam když jsem se zeptala na cestu, tak mě ta paní málem zvala na zmrzlinu! :-D
A kluci, o tom mi ani nemluv. Viděla jsem tam božského týpka, úplný Sirius. Jenomže já jsem trošku stydlín a tak když jsem s ním mohla mluvit, vylezlo ze mě něj eee.. Ahoj. On mi odpověděl Ahoj a tím celá konverzace skončila. 8-)
Jinak Zjišťuju, že toho máme hodně společného. Taky miluju Itálii, Španělsko a Slovensko. Ale ještě Řecko, ty úchvatný chrámy a tak. Chtěla bych se tam zajet podívat.

5 Koki Koki | 2. srpna 2011 v 15:52 | Reagovat

[4]: Přesně Řecko. Řecký památky. To jsem říkala taky. Já nejsem typ co by se vyvaloval u moře. Když už bych jela k moři tak právě asi do Řecka a jít se podívat na památky. Nebo do Itálie na Koloseum a tak. To je přesně něco pro mě. A taky tam někde měli nějáký super adrenalinový zážitky tak to bych taky vyzkoušela. Například lezou na činou sopku. Když už někam jet tak si to užít a né se jen válet.

6 hplovehp hplovehp | Web | 2. srpna 2011 v 16:03 | Reagovat

Koki, jsi můj člověk. Máme na věc úplně stejnej názor.

7 Míša Míša | 29. dubna 2013 v 21:13 | Reagovat

Taková romantika :D  :D Krása :-D Opravdu věřím, že nedáš dohromady Severuse a Lilly ;-) Ta španělština mě ničí :-( Jelikož umím španělsky asi jako arabsky, tak pořád otvírám překladač, a to mě štve, protože tvoje povídky miluju a rušit si je překladam je na nic :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama