12.kapitola: Zůstaň s námi, Snape

1. srpna 2011 v 14:52 | hplovehp |  Ro(c)k z Bradavic
Pokračování Ro(c)ku z Bradavic, už 12.kapitola. Chtěla bych ji věnovat své ségře Lucce, za konstruktivní kritiku, záchvaty smíchu při čtení, ty obzvláště dokážou povzbudit. A taky proto, že v této kapitolce opět vystupuje její oblíbená postava! Takže ségra, ty sama moc dobře víš, koho miluješ..! Jinak pohled je to Remusův, ten už měl být minule, ale jak jsem říkala, nehodil se do krámu, takže ho proto máte teď.

Probudilo mě sluneční světlo. Otevřel jsem oči a rozhlédnul se po místnosti. Byl jsem v obýváku, spolu s ostatními. Asi jsme tu usnuli během líčení velké bitvy v Bradavicích. Ostatně, to byvás mělo zajímat- Smrtijedi byli zahnáni, obranná kouzla vyspravena, ale Brumbál vyhlásil, že z důvodů nutných oprav hradu vyhlašuje mimořádné prázdniny. Na dobu neurčitou, všechny prý obeznámí sovou.
Bylo až úsměvné, v jakých polohách jsme usnuli. Já jsem seděl a Anita měla hlavu v mém klíně. Lilly seděla na Jamesovi, hlava jí spadla na jeho rameno. Sirius ležel na pohovce, tak zvláštně, že téměř zakrýval celou Zivu. Jejich rty, které se nacházely jen kousek od sebe, dávaly napovědět, že je jejich majitelé před spáním spojili.
Pohladil jsem Anitu po tváři. Zívnula a otevřela oči. Usmáli jsme se na sebe. Anit se vytáhla do sedu a lehce mě políbila. Pořád ještě jsem si na to nezvyknul, s jinou holkou jsem nechodil, ani jsem nechtěl. To ,že byla tak blízko,bylo něco úžasného.
Postavili jsme se. Z vedlejší jídelny vykoukla hlava Jesiccy Potterové. Ta slyší každé šustnutí.
"Prosím vás, Remusi, Anito, probuďte ostatní. Pokud chtějí mít teplou snídani, měli by sebou hodit." usmála se na nás prosebně.
"Samozřejmě señora." odvětil jsem a zasalutoval. Se smíchem se vrátila do jídelny.
"Koho...?" chtěl jsem se zeptat Anity.
"Siriuse." řekla okamžitě.
Došla až k němu, naklonila se až k jeho uchu a zašeptala: "Hoří."
"Kde?!" vyletěl okamžitě Sirius na nohy.
"Na co máš hůlku.." zabrumlala Ziva a otočila se na druhý bok, věděl jsem ale, že už je probuzená.
"Dobré ráno." ozvalo se z křesla. To Sirius probudil i Jamese a Lilly.
Dorazili jsme na snídani. Na stole už byla hromada jídla, takže si každý mohl vybrat co jen chtěl.
"Mami, dal bych si ještě jeden toust prosím." ozval se po chvíli James.
"Observación!" křikla Jesicca. Jimmy natáhnul ruku zrovna ve chvíli kdy mu hodila další toust a bezpečně ho zachytil. Oba se na sebe usmáli. Potom paní domu promluvila ke všem.
"No jestli chcete, můžete zůstat v těhle slavnostních šatech. Určitě se vám moc líbí. Vždyť jsem je navrhovala já, takže jsou perfektní.Lo sentimos, no puedo mentir." dodala španělsky a její syn se rozesmál.
"No, ale pokud se chce převléknout, bude mi ctí dát vám k dispocizi svůj šatník." dokončila. Šaty byly fantastické, ale pro běžný den se moc nehodí. Proto holky zamířily s paní Potterovou pro její oblečení. My jsme se šli převléknout k Jimmymu.
Čekali jsme na děvčata pod schody, chtěli jsme je vytáhnou na procházku. První sešla dolů Jesicca. Měla oblečené dlouhé větinové šaty ve stylu Hippies.
"Vážení pánové, dovolte, abych vám představila naše modelky:Zivu, Anitu a Lilly! Předvádějí oblečení z kolekce Jesiccy Potterové." vžila se do své role uvaděčky. Nechtěli jsme jí to kazit a tak jsme začali tleskat. Musím říct, že oblečení holkám vybrala moc hezké.
Jako první šla Ziva, v jednoduchých krátkých černých šatech a zlatých botech na podpadcích.
Jako druhá scházela schodiště moje Anita. Moje Anita,jak hezky mi to zní! Měla na sobětmavou džínsovou sukni, k ní černé tričko s dlouhým rukávem a různou bižuterii.

Přiskočil jsem k ní a chytil ji za ruku. Zářivě se usmívala. James už se však šponoval ke schodišti, zbývala už jen Lilly.Ta měla oblečené obyčejné bílé triko s krátkým rukávem a lehce odrbané džíny. Pro zvýšení dramatického efektu nesla černo-bílou kytaru, kterou dole okamžitě položila a připlula k Jimmymu.

Vyšli jsme ven na dvůr. Paní Potterová s námi, venku na ni čekal Jared. Za veselého vtipkování jsme se dostali až k hranicím Potterovic pozemku. Zrovna když jsme obdivovali rozkvetlou sakuru, hlasité prásknutí za námi nás upozornilo, že se sem někdo přeístil. Byl. to Snape.
Ale ne tak dokonale upravený jak jsme ho viděli na plese. Do vlasů se vrátila mastnota, na sobě měl tmavé tričko, ušpiněné a roztrhané džíny, ve tváři nešťastný a strhaný výraz. Na spánku měl zaschlou krev, z rotrženého rtu mu odkapávaal krev. Sesunul se na zem. James a Lillx k němu hned pospíchali.
"Co je ti Severusi?" zeptal se ho James.
"Později." zachrčel Snape. "Mučili mě... rodiče...mrtví... já.. prosím... mohl bych.." dostával ze sebe namáhavě a utržkovitě Snape.
"Samozřejmě, že ti pomůžem." souhlasil Jimmy a kouknul po tátovi, aby mu pomohl, Snape přece jen nebyl zrovna peříčko. Lilly se jemně dotýkala svým kapesníkem Snapeova rtu a snažila se zastavit krev, která se z něj pořád řinula.
"Viděl jsem tchoře, jak se v hrůze plazil, aby drůbež v kurníku žádal o azyl." zabručel si pro sebe Sirius, nicméně pomohl Jamesovi podepřít zuboženého hosta. Já jsem sebral ze země brašnu, co Snape při pádu upustil, Ziva s Anitou mi do ní pomohly vrátit věci co vypadly. Potom se mě každá chytla z jedné strany a zamířili jsme za podepíraným Snapeem do domu.
Paní Potterová se vyzná. Krvácení ze rtu zastavila, krev na spánku omyla a ránu zcelila hůlkou. Pomohla vyčerpanému sníst polévku. Potom mu odala lektvar.
"Vypij to do dna. Musíš nejdřív spát." poručila mu. Ochotně se chopil lahvičky a vyprázdnil ji. Po několika vteřinách usnul jako špalek. My ostatní jsme mu nechali klid a odešli jsme do obýváku.
.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Druhý den za námi po snídani přišla paní Potterová.
"Chce vás vidět. Všechny." řekla a my věděli koho tím myslí.
Vyběhli jsme schody do druhého patra a otevřeli obrovské dubové dveře. V pokoji panovalo přítmí, závěsy byly zataženy přes okna. Snape ležel Na obrovské postli s nebesy. Ne že by jindy byl nějaký krasavec, ale teď vypadal hrozně. Byl bledší než obvykle, po ráně na spánku zůstala jasná stopa, ikdyž paní Potterová odvedla vynikající práci. Na zpocené čelo se mu lepily umaštěné vlasy. Měl horečnaté oči, ty se po otevření dveří stočily na nás.
"Díky, že jste přišli." řekl a škubnul ústy, asi se chtěl usmát, jenže jeho síly nemluvily v jeho prospěch.
"Jsem hrozně rád, jak jste se o mě postarali. Jenomže já vám nemůžu překážet. Proto vás ještě prosím o nějaké oblečení a já zase vypadnu." dodal.
"Co blbneš, ta rána do hlavy ti asi trvale poškodila mozek. Ne že bys ho neměl poškozenej už předtím." promluvil Sirius.
"Je jasný, že takhle nikam nemůžeš." připojila se Ziva.
"A ani bychom tě takhle nikam nepustili." přizvukovala Anita.
"Nechceme tě totiž mít na svědomí." dodal jsem zase já.
"Tak už nemel nesmysly a koukej se hezky v klidu léčit." nakázala mu Lilly.
"Samozřejmě paní doktorko." řekl Snape a tentokrát už se zvládnul usmát.
"Takže koukej hezky ležet Lazare,skočíme si nachvíli ven a pak ti přineseme oběd." uzavřel debaty James a odvedl nás na zahradu. Jasný, Jelen je tolerantní, ale má svý meze. V zahradě Lilly s Jamesem tokali na zahardní houpačce, Ziva se Siriusem se vydali na procházku ( to jim tak žeru, spíš si šli najít nějaké křovíčko daleko od nás) a já s Anitou jsme se rozhodli, že se projedeme po jezeře.Prostě jsme si užili bezva dopoledne.
Nikdy bych nevěřil, že se to stane, ale dneškem jsme vlastně řekli: "Zůstaň s námi Snape."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 1. srpna 2011 v 15:56 | Reagovat

Já stoprocentně věděla že se stane něco Snapovi a taky že jo. Ty ho s nima snad fakt skamarádíš nebo co. To je fakt dost zvláštní průběh. Jsem zvědavá jak to bude dál.

2 hplovehp hplovehp | Web | 1. srpna 2011 v 16:03 | Reagovat

Uvidíš. Vím, že je to neobvyklý, většina, co většina prakticky všichni ve svých povídkách píšou, jak se Poberti do Snapea jen navážejí apod. Jenomže já ho prostě vidím jinak. Ono tobude ještě rozvinuté. Však si přečteš v dalších kapitolách.

3 Koki Koki | 1. srpna 2011 v 17:27 | Reagovat

[2]: Jsem fakt zvědavá. Mě hlavně dostal v Relikviích smrti 2. To jak ho Alan Rickman zahrál bylo fakt něco. Při těch jeho vzpomínkách tam brečela snad půlka kina. A pak ještě při úmrtích.

4 hplovehp hplovehp | Web | 1. srpna 2011 v 17:54 | Reagovat

Jé tys na tom byla taky? Já ze ségrou a jejím klukem taky. No a právě ségra Snapea obrečela a prohlásila, že ho miluje, když pochopila jak moc měl Lilly rád. A dokonce začala tvrdit, že nesnáší Jamese. Jako v názoru na Snapea souhlasím, ale v názoru na Jimmyho ani omylem. Byly jsme na tom ve 3D, a třeba při té scéně jak jedou u Gringotovejch na tom vozíčku se mi dělalo malinko šoufl. Jinak v relikviích smrti jedničce i dvojce zbožňuju Ronovi hlášky. Z toho by jeden chcíp smíchy.

5 Koki Koki | 1. srpna 2011 v 18:59 | Reagovat

[4]: My byly s kámoškou. Ale skoro jsme to nestihli. Jsme si nejdřív koupili lístky a zašli na kulečník a pak koukáme a ono to za deset minut začíná. A kámoška že si ještě vklidu koupíme popcorn. Ale stihli jsme to i s popcornem. Taky ve 3D.
Tam mi filmovej Snape hned začal bejt o něco sympatičtější. Protože ho ukázali jako člověka s city a né jako sarkastikýho, jak mu s oblibou říkají, netopýra. Ale prostě zastávám názor že Jimmy je nej a patří k Lily. Ale když  se nad tim člověk zamyslí tak herci by měli být mladší. Hlavně James a Lily když člověk vezme v potaz v kolika zemřeli.Tohle byl zaručeně nejlepší díl.
A když byli u Gringotů na vozíku tak jsem si řikala že bych se hned svezla. Ale prej Hermiona jako Belatrix: "Dobrý den." To prostě nešlo. :-D  :-D  :-D

6 hplovehp hplovehp | Web | 1. srpna 2011 v 19:14 | Reagovat

Boží bylo taky, jak došla Hermiona proměněná v Bellatrix k Ronovi a Harry mu a ptala se:"Jak vypadám?"
Ron:"Strašně."
U toho jsem nemohla. Ale ségru chápu. Když to tak vezmeš, Snape jiměl rád už od začátku, všechno jí vysvětlil, přátelil se s ní..sice si to teda v knížce pohnojil tím ošklivým výrazem... ale ve filmu to vypadalo prakticky tak, že chudák Snape miloval Lilly, pak přišel nějakej hajzl Potter a přebral mu ji. Ale neboj, tenhle názor nezastávám. Já zbožňuju Poberty. Zároveň si ale myslím, že to někdy podle Rowlingové přehnali. Však víš, Snapeova nejhorší vzpomínka, myslím v pátém díle to bylo. Ten film je naprosto perfektní, už se těším až ho budu mít doma ve své bohaté filmotéce. První část už mám. Viděla jsem ji...no mockrát. Protože Ronovi hlášky stojí za to. :-)  :-D  8-)  :-P  :D

7 Koki Koki | 1. srpna 2011 v 20:40 | Reagovat

[6]: Jojo se všim souhlas. To mě taky hned napadlo jak k nim přišla jako Bella. Tam byli fakt suprový hlášky. Ale přišlo mi že spoutu věcí předělali a upravili. Je pravda že kdo to nečet tak to vidí úplně jinak než mi. Já si ráda knížku přečtu a až pak se na ní podívám jako na film. I když jsem nejdřív viděla první čtyři díly Harryho co mi přines táta a až pak jsem si to přečetla.
Nebo jak Ron prej: "Dobrý"  A Hermiona na to: "Dobrý"  Ještě s tim výrazem. To fakt nejde. :-D

8 hplovehp hplovehp | Web | 2. srpna 2011 v 9:13 | Reagovat

Přesně tak, já to s filmama a knížkama mám stejně. A ještě je boží hláška, jak jsou v komnatě nejvyšší potřeby a letí zachránit Malfoye, jak Ron řve na Harryho:
"Jestli kvůli nim umřeme, tak tě zabiju!" Z toho jsem málem umřela já! A v první části má Ron taky správné keci.
Když jsou na ministerstvu proměnění v mnoholičným lektvarem v ty různé lidi. Roonovi, respektive tomu chlapovi, ve kterého je proměněný vyhrožuje jakýsi jiný zlý chlap, že mu má opravit to pršení v kanceláři, právě totiž jede vyslýchat Ronovu-chlápkovu manželku.
Ron:"Manželka je tam dole úplně sama!"
Hermiona:"Rone, ty nemáš manželku!"
Ron:"Aha."
Nebo potom, jak Harry jede ve výtahu a Ron k němu nastoupí totálně promočený a nemluví.
Harry to po chvilce už nevydrží a řekne:
"Rone, to jsem já."
Ron:Sakra Harry, zapoměl jsem jak vypadáš!"
V Relikviích smrti Ron prostě boduje! A to jsem nevypsala všechno!

9 Koki Koki | 2. srpna 2011 v 10:56 | Reagovat

[8]: Jojo přesně. Ty sou taky fakt dobrý. Já se tam těšila hlavně na některý scény. Například jak paní Weasleyová sejbe Lestrengku. Tý jsem se nebohla dočkat. A taky dobře udělali Rona a Hermionu v Tajemný komnatě. Nejlepší bylo jak Rupert Grint v rozhovoru řek, že ho musel režisér vykázat ven, když v prví části točili scénu kde se Hermiona líbá s Harrym, protože se jim tam furt smál.
Dobrou hlášku měl i Moody. Jak Hagrid: "Harry vypadáš dobře." A Moody na to: "Jo je apsolutně úžasnej. Měli bychom se schovat než ho někdo zabije."

10 hplovehp hplovehp | Web | 2. srpna 2011 v 11:21 | Reagovat

[9]: Jo to bylo taky super. Nebo jak se tam všichni měnili na Harryho ss pomocí mnoholičného lektvaru a Fler, jak už byla proměněná na Harryho tak říká Billovi:
"Nedívej se na mě Bille, vypadám hrozně." To je taky taká hláška.
Jestli to najdeš, už si nepamatuju jak se to jmenuje to video, ale na youtube jsem se dívala na video z natáčení té kiss scény Rona a Hermiony. No a tak se přibližovali k sobě, jenže na poslední chvíli Rupert zamrkal a to už Emma nevydržela a složila se smíchy. Ani se jí nedivím! Prostě Harry Potter a Relikvie smrti se řadí mezi mé oblíbené díly. Nejdřív tam byl jen třetí díl, vězeň z azkabanu a první, kámen mudrů. teď jsou tam i Relikvie. Harry Potter je pro mě úžasný fanatasy svět, kam můžu utéct a být kým chci. Proto se mi líbí věta, co má Maggdinka na blogu. Everybody should have his own world.
Ta věta mě přesně vystihuje. Vzpomínám, jak jsme si s bratrancem hráli na Harryho Pottera. On byl Harry, já hermiona a moje mamka nebo teta nám dělali Rona. Když nebyl nikdo po ruce, byl jen Harry a Hermiona. Sebrali jsme si ze země nějaké klacíky namísto hůlek a běhali s nima po lese. Bojovali jsme s mozkomory, smrtijedy, zkrátka ze vším , co nás zrovna napadlo. Zlatý časy! <3

11 Koki Koki | 2. srpna 2011 v 11:59 | Reagovat

[10]: Jo to bych taky brala. Já když jsem byla menší tak jsme s klukama od nás z vesnice spíš bojvali ve stylu středověku. Dřevěný meče, klacky a tak. To byla taky sranda. Jsme byli rozdělený na dvě skupiny. Jsem tam byla já a pět kluků. Stavěli jsme si úkryt, pořádali útoky. Nebo pozdějijsme trávili odpoledne u PlayStationu a hráli hry. I když to už jsme nebejvali všichni. Nejlpší bylo když jeden z nich čuměl že to co oni nedokázali ani jeden z nich jsem já dala hravě. A dneska? Se dvěma z nich když se potkáme tak se pozdravíme, prohodíme pár slov a jdeme. Jeden bydlí vedle mě ale sotva se vidíme a už spolu vůbec nemluvíme. A dva bráchové který bydlej opodál tak ty skoro vůbec nevidim akdyž náhodou jo tak taky neřeknem ani slovo. Takový to dětský kamarádství vyprchalo.

12 hplovehp hplovehp | Web | 2. srpna 2011 v 12:23 | Reagovat

Jo, bratránek se teď zamiloval do Playstationu.Každý den čekám, že přijde svatební oznámení. :) Dobrý, já s ním klidně občas hrát budu. Ale ne pořád. Přemýšlím, že si pro něj normálka zajedu, dotáhnu ho do lesa, tam mu vrazím do ruky klacík, já si vezmu svůj a řeknu mu. Braň se.
To už se mi jednou osvědčilo, vzpoměl si na ty hry. My jsme ale nehrávali jen na Harryho Pottera. Na programu byl i Pán Prstenů, detektivové, rytíři, Petr Pan, v bazénu mořští vládcové... prostě všechno na co si jen vzpomeneš. To mi chybí. Děti to mají jednoduší. Řeknou si třeba, že jsou Petr Pan a už lítaj zahradou. To my starší nemůžeme. Proto strašně ráda hlídám sestřence její malou dcerku a vůbec ráda hlídám nějaké malé děti, protože s nima zase můžu být mořská pann, kouzelná víla nebo kouzelnice zase.

13 Koki Koki | 2. srpna 2011 v 13:44 | Reagovat

[12]: Jojo. Bejt s malejma dětma je super. Já teď pojedu na den k bráchovi a tam se vyblbnu. On má skoro tříletýho syna a tříměsíční holčičku. Se už těšim. I když malej je hrozný kvítko. Furt zlobí a jediný co ho zajímá v televizi je mašinka Tomáš. To za nás byli pohádky. Když si vzpomenu jak jsem jako malá ve čtyři odpoledne byla nastartovaná a čekala na kouzelnou školku. :-D A nebo nedělní pohádky. Já zastávám názor že my v Česku máme ty nejkrásnější pohádky.
Ty jo já už se tak těšim. vždycky když to Davídek(synovec) přežene a začne po mě něco házet, např. už zkoušel i kliku od dveří co ležela na stole, tak se naštvu že už si snim nebudu hrát a on se hned lísá: "Tetó poď" a chce mi dát pusu. Ale na sestřičku je prej hodnej. Jí utírá když si uslintne a tak. My jeden den snim vždycky vystačí na měsíc. :-D  :-D  :-D

14 hplovehp hplovehp | Web | 2. srpna 2011 v 14:02 | Reagovat

Jo,jo , to známe. Já jsem kouzelnou školku sledovala odpoledne doma a dopoledne ve školce, což byla repríza včerejší odpolední. Jaj, to byly časi. A už jsi četla 13. kapču R(o)cku? Já jen, že už je tu naservírovaná.

15 Lumisoid Lumisoid | Web | 15. srpna 2011 v 19:51 | Reagovat

Souhlasím s Koki, že Alan zahrál Snapea suprově. Ale mně vůbec nevadí, že se ostatní se Snapeem kamarádí. Naopak. ;-)

16 Míša Míša | 29. dubna 2013 v 20:47 | Reagovat

Podle mě by Snape mohl mít i svou světlou stránku, kterou si právě ty odhalila :-D  ;-) Pěkná kapitolka :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama