5.kapitola: Kouzla, která vás v Bradavicích nenaučí

18. července 2011 v 19:40 | hplovehp |  Ro(c)k z Bradavic
Nakonec m ivyšel čas ještě teď a můžu vám předhodit další kapču Ro(c)ku. Jak jistě víte, už jsme měli pohledy od všech, kromě Remuse, našeho Moonyho. A tak je tahle kapča z jeho pohledu. Přeju příjemné počteníčko.

Když James dneska ráno vykládal mě a Siriusovi, co se stalo, byli jsme řádně v šoku.
"Půjdu té sestřence udělit výchovnou lekci." zapraskal Sirius klouby s hrozivým výrazem ve tváři.
"Neblbni. Nestojí za průser. Mě to nějak neštve, tebe by nemělo taky. Teda štve mě to co udělali Lilly, ale ne to, že ublížili mě." mírnil ho James. Vykulil jsem na Dvanásteráka oči.
"Člověče, Jelene, tobě ruplo v bedně, viď? Nebo jsi byl moc na sluníčku?" zíral jsem na něj jak na svatej obrázek v Siriově pokoji.
"Ne, proč..?" protáhnul se Jimmy.
"No oni tě mučí Cruciatem a tobě je to putna?!" přidal se Sirius.
"Už to neřešte." spešně řekl James. A už jsme taky viděli proč. Lilly scházela po schodech do vstupní síně, kde jsme na ni čekali. Ziva a Anita byly v závěsu za ní. Vážně bych spíš přísahal, že Sirius má doma růženec a třikrát denně se modlí Otčenáš, než tohle. Lilly sešla až úplně dolů, Jimmy k ní přišel, ruku jí obtočil okolo pasu, ona mu položila svou ruku kolem ramen a jakoby to byla ta nejpřirozenější věc na světě odkráčeli na první hodinu, bylinkářství. Vůbec si nevšimli, že každej, kdo je viděl, zůstal čučet jak puk.
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Když vyučování skončilo, naše parta si šla sednout pod mohutný dub k jezeru. Lilly s Jamesem šli vedle seeb a světe div se, drželi se za ruce. Anita po mně pořád pokukovala, jakoby se chtěla zařídit podle jejich příkladu. Když si všimla, že ji pozoruju, maličko zrudla a usmála se. Jak mě ten úsměv zahřál u srdce. Miluju ji. Ale nesmím ji nechat příliš se ke mně přiblížit. Jsem nebezpečná zrůda! Zřejmě se moje myšlenky odrážely i v mém výrazu, protože i ona se přestala usmívat.
Z našeho bezeslovného rozmlouvání nás vytrhnul Siriusův hlas.
"To nééénííí fééér. Ty mu děláš ten hrozně těžkej úkol do toho pitomýho přeměňování!" zaúpěl Sirius. Lilly opravdu měla na klíně Jimmyho pojednání a právě dopsala požadovanou délku. Potom vytáhla hůlku, klepla jí do pergamenu a její úhledné písmo se změnilo na Jamesův škrabopis. Sirius ještě silněji úpěl, zatímco James se natáhnul a políbil Lilly na tvář. Čekal jsem, že se odtáhne, nebo že Jimmymu dokonce uštědří ránu. Ona se však jen zasmála, a pohlavek, který Jamesovi dala, byl spíš pohlazením.Jenom jsem nevěřícně zakroutil hlavou. Všichni jsme se pustili do svých úkolů. Sirius se pokoušel přemluvit Lilly, aby mu pojednání také napsala, ta to ale kategoricky odmítla. Zrovna když jsem se mu konečně dosmál a sklonil hlavu nad pojednáním o půlnočnici královské do bylinkářství, přistála mi na něm papírová vlaštovka. Překvapeně jsem ji zkusil rozložit.Vevnitř byl vzkaz.
Reme,
přijď dnes v deset do Komnaty nejvyšší potřeby. Potřebuju si s tebou o něčem promluvit.
A.
To "A" na konci už bylo zbytečné, okamžitě jsem věděl, kdo to napsal. Po malém váhání jsem se rozhodl, že tam přijdu.
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Večer přesně v deset jsem se dostavil před Komnatu. Anita tu nebyla. Asi už je uvnitř. Pomyslel jsem silně, že chci vidět Anitu. Objevily se dveře. Vešel jsem. Anita seděla u starodávného klavíru a zkoušela svými prsty ťukat do kláves. Vypadalo to, jako když malé dítě dokazuje, že umím písničku prší prší jedním prstem.
"Hrabeš do toho jak slepí sekretářka do psacího stroje.ů upozornil jsem ji. Otočila se na mě a usmála se. Vstala a přišla za mnou. Zhluboka se nadechla.
"Mám tě ráda, Remusi. Miluju tě." oznámila mi naprosto klidně.
"Já tě taky miluju." neviděl jsem důvod, proč lhát.
"Ale.." začal jsem.
"Jestli hodláš začít s tím, že jsi ukrutně nebezpečný vlkodlak, co mě může zabít, tak laskavě vezmi na vědomí, že tě mám ráda i jako vlkodlaka. Stejně by to bylo, ikdybys byl upír , mimozemšťan, nebo voodoo kněz. Prostě tě miluju a je mi putna´, že nějakej chlupatej debilní hajzlík si na tobě vylil zlost, když si byl malý." skočila mi do řeči.
Její plamený projev mi na tváři vykouzlil úsměv. Už jsem nic neříkal, přitáhl jsem si ji k sobě do náručí a dlouze políbil.
Když jsme se potom držíc se za ruce objevili ve společence, dostalo se nám od kamarádů jediné věty.
"Že vám to ale trvalo." Milý kamarádi, dneska Remus Lupin poprvé naplno objevil kouzla, která vás učitelé v Bradavicíhc nenaučí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 18. července 2011 v 21:23 | Reagovat

Já tě prostě žeru. A to myslim fakt vážně. Rovnou dvě kapitoly v jeden den. To za to čekání rozhodně stálo. Navíc jsou suprový. :-D  :-P  :D  8-)

2 hplovehp hplovehp | Web | 18. července 2011 v 21:30 | Reagovat

Fakt líbí? Taky to můžeš trošku rozepsat, co se ti líbí, proč se ti líbí... By mně zajímalo! :-D

3 Koki Koki | 18. července 2011 v 22:42 | Reagovat

Tak fajn. Já to tady nechtěla zaplnit. Když začnu psát tak je to u mě jak se slohovkou. Buď je to krátký nebo naprosto dlouhý. :-D
Líbilo se mi dát Remuse a Anitu takhle dohromady. A samozřejmě by se to neobešlo bez toho aby si o sobě Remus nemyslel že je zrůda. To už by prostě nebylo ono. Taky to konečně bylo z pohledu Jamese a Lily. Na to jsem se těšila. Nebo klasika "Že vám to ale trvalo." A skvěle se projevovalo kdo má koho rád když se navzájem bránili ve vodě a strkali se vod hladinu. :-P To bylo perfektní. Hlavně doufám že nakonec neuděláš z Jamese a Snapea kámoše. I když myslim že to by ani nešlo. Líbilo by se mi kdyby jsi se teď zaměřila na páry a to co se mezi nima bude dít. Například bych ráda věděla jak to pokračuje mezi Jamesem a Lily. Hlavně se snaž pokračovat co nejčastěji. Já vim že jsem s tim otravná ale já jsem úplnej závislák na novejch kapitolách. :-D  :-P  :D  8-)
P.S. Pak si nestěžuj že už ti tu nezbývá místo a neni kam psát protože prostor pro komentáře se nechce zvětšovat. :-D  :-D  :-D

4 hplovehp hplovehp | Web | 19. července 2011 v 16:42 | Reagovat

Jenom klidně piš slohovky, mě to vůbec nevadí. :-D Slohovky já ráda. :-D Jinak k tomu s Jamesem a Snapem. Přátelé by mohli být leda tak chybou v Matrixu.  Ale ještě se to mezi nimi bude vyvíjet, ot ot se neboj. Jinak k těm párům. Anita a remus už spolu oficiálně chodí, Lilly s Jimmym si to ještě nepřiznali, ale už jim to "kamarádství" přerůstá přes hlavu. No a Sirius se Zivou? o bude hlavní téma v jedné z nejbližších kapitolek.

5 Lumisoid Lumisoid | 19. července 2011 v 19:19 | Reagovat

Tohle se mi hodně líbí. Hlavně ten nadpis a význam toho nadpisu. ;-)

6 Míša Míša | 29. dubna 2013 v 18:05 | Reagovat

Prostě paráda :-D Tuhle povídku mám radši a radši :D Anita a Remus dohromady jsou prostě nejlepší :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama