2.kapitola - Spolu nebo proti sobě?

13. července 2011 v 11:42 | hplovehp |  Ro(c)k z Bradavic
V téhle kapči se dozvíte, jak vlastně bude probíhat ona soutěž hudebních skupin. Bude se také řešit zásadní věc mezi Poberty a holkami. Vystupovat spolu, nebo každá skupinka zvlášť? Jinak tohle je z pohledu Siriuse, máme se tedy doufám nač těšit. Zdravím a prosím o komentáře, vaše hplovehp.

Vzbudil jsem s z celého našeho pokoje první, to je podezřelé, že Paroháč ještě neposkakuje okolo zrcadla s hřebenem, aby udělal dojem na tu svou zrzku. Rozhodl jsem se, že mu s tím vstáváním trošku pomůžu. Přešel jsem k jeho posteli a zkusil s ním zatřást. James zabrumlal něco o Lilly a spal dál. Já mu dám, plést si mě s tím zrzavým potrhlým poděsem. Seškubnul jsem z něho přikrývku. Vydal ze sebe ryk jako poraněný jelen, což probudilo Remuse, ale Jimmy jen strčil hlavu pod polštář a dál byl tvrdě odhodlaný nevstávat. Sebral jsem mu polštář, to mu ovšem nijak nevadilo. Páni, ten kluk je ale nezmar! "Aquamenti." šeptl jsem tiše a vzal si to ruky hůlku. Voda vystříkla Jamesovi na hlavu. Jeho ruka našmátrala hůlku a pak se jediným neverbálním zaklínadlem osušil a zase začal zařezávat. Remus přišel k nám a šeptem mi řekl: "Nech to na mě." Pak se sklonil k Jamesovi a stejně tiše mu do ucha řekl:"Dick Crewell ti dole balí Lilly." James okamžitě vyskočil, bohužel tak nešťastně, že se hlavou praštil o nebesa nad sebou. "Cože?!" zařval. "Dobré ráno Jamesíčku." odtušil Moony s usměvem a jal se na sebe soukat školní hábit. "Nějak jsme tě museli vzbudit Jelene." dodám , také se pilně věnuji oblékání. Jimmy s brbláním vylezl z postele a také se dal do kopy, takže jsme mohli počkat ve spolce na holky. Teda vlastně spíš holky nan ás. Společně jsme dorazili na snídani a potom Mcgonagallová začala nebelvírským rozdávat rozvrhy. " Ale né, zase máme lektvary se Zmijema. A ke všemu je pořád učí Slizohrab. už slyším Srabuse jak mu pochlebuje. Pane profesore, vy jste tak úžasný, můžu vám slíbat bahno s bot?!" napodoboval James Snapea a Lilly z toho měla Vánoce. Od té doby co ji urážel má na Snapea pořádnou pifku. Po rozdání rozvrhů jsme se všichni vydali na první hodinu.
-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

Zrovna nám končil den, šli jsme na poslední vyučovací hodinu, což byly bohužel lektvary. Už začátek proběhl zajímavě, hodil jsem totiž po Snapeovi ropuchu se slovy: "Vrána k vráně sedá." James se rozesmál o to víc, že si přisadila i Lilly. "Rovný rovného si hledá." doplnila mně zrzka a věnovala Snapeovi drzý úšklebek. Snape se na ni nešťastně zakabonil a pak už se nás snažil ignorovat, což šlo asi těžko, když James začal prozpěvovat na melodii Sluníčko, sluníčko popojdi maličko říkačku: "Srabusi, Srabusi, páchne ti z pusy. Sedíš tu před námi, tak lakavý pro rány, asi ti dám přes hubu." Na Jimmyho obranu musím říct, že stím začal, až když uslyšel Snapeovi mumlané nadávky. Zbytek hodiny už proběhl v klidu. Když jsme vyšli z učebny, Snape nenávistně zasyčel na Lilly: "Že jsi mudlovská šmjedka, to vím. Nechápu ale, proč se musíš ještě zahazovat s těmihle." James zrudnul vzteky a uštědřil Snapeovi dři pořádné políčky. Po třetím z nich se Snape skácel k zemi. " První za urážku, tady Lilly, druhý za urážení mých kamarádů a třetí, abych ti nemusel udělat nic horšího." vysvětloval Srabusovi Jimmy. Lilly zřejmě svou ženskou intuicí vycítila, že by to mohlo skončit špatně, proto mu položila ruku na paži. Okamžitě se pod jejím dotekem zklidnil a když se otočil na ni, měl už oči, klidné a něžné. "Jamesi, vykašli se na něj. Nestojí za problémy co bys mhol mít ty a Nebelvír, kdyby přišel o body." řekla mu Lilly klidně a zavěsila se do něj. Jimmy ji poslouchal jako cvičený pejsek a tak ho v klidu mohla dovést až do nebelvírské společenky. Řeknu vám, ta holka je někdy k nezaplacení. Ve spolce jsme ještě chvíli seděli před krbem na zemi. James byl zase šťasnej jak blecha, protože si Lilly sedla dobrovolně vedle něho. Po chvíli relaxu a stěžování si na učitele jsme šli spát, dneska se žádné popíjení nekonalo.
-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_
Když jsem ráno šel okolo dívčí umývárny (moje oblíbená trasa), zaslechl jsem hlasy Zivy a Lilly. radši bych se pokochal pohledem, ale za těhle okolností jsem i rád poslouchal. "Tak to přiznej, že se ti Potter líbí." dorážela Ziva na Lilly.
"No, to jak mě a vás pránil bylo působí. Udělal si dobrý očko." odvětila Lilka.
"Ale určitě se ti líbí i vzhledově. Pořád ti totiž nevěřím, že bys prožívala jenom šamponky. " téměř slyším v Zivině hlase znechucení.
"No fajn, nemůžu mu neuznat, že je docela hezkej. Má upřímný oči a je docela roztomilý, jak si pořád projíždí rukou vlasy." přizná ta zrzka.
" Tak v čem je mezi váma problém?" nechápala Ziva.
"Když on se někdy chová jako nafoukanej kretén, když se snaží zamachrovat a dělat dojem." povzdechne si Lilly.
Spokojeně jsem si zamnul ruce, budu moct Jimmymu předat zprávičku, když v to mse ozval nenáviděný hlas.
"Pane Blacku, co to má znamenat, tohle pokoušení o proniknutí do dívčí umývarny?! Dnes večer si u mě odpykáte školní trest." kárala mě McGonagallka a jako obvykle si nedala nic vysvětlit. Taky mě zahnala do Velké síně. Ten školní trest mi nevadil, aspoň mám dobré zprávy pro Jamese. Bráško, máš naději!
-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_
Školní trest se ale stejně musel odložit, protože jsme hned po večeři zamířili do ředitelny ohledně té hudební soutěže. Brumbál nám vysvětlil, jak to bude probíhat, kdy můžeme trénovat, kdy vystupovat a podobné organizační věci. Potom se nás ovšem zeptal, jestli budeme vystupovat všichni dohromady, nebo chlapci zvlášť a dívky zvlášť. A to bylo právě to dilema. Spolu nebo proti sobě?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 13. července 2011 v 13:47 | Reagovat

Super kapitolka. Moc dobrej nápad dávat to pokaždý z pohledu někoho jinýho. Mohla by bejt sranda kdyby bojovali o výhru proti sobě ale asi bych je radši dala dohromady. Honem další kapitolku prosím. A dík za to že se jí nelíběj jenom šampony ale i (hlavně) James. :-D  :-P  :D  8-)

2 hplovehp hplovehp | Web | 13. července 2011 v 13:51 | Reagovat

Ona to potom ještě vysvětlí, jak to s těma šamponama má. Nicméně další kapča- možná dnes, možná zítra. Ví bůh. Takže se těšte.

3 Koki Koki | 13. července 2011 v 13:53 | Reagovat

[2]: Super. Je vidět že tě to začlo bavit. :-D  :-P  :D  8-)

4 hplovehp hplovehp | Web | 13. července 2011 v 13:54 | Reagovat

Mě to baví, když vidím, že to alespoň jeden člověk čte a kometuje. Takže čím víc lidí a komentářů, tím rychleji bude přibývat a tím víc mě to bude bavit a tí mvíc se budu snažit.

5 Koki Koki | 13. července 2011 v 14:01 | Reagovat

[4]: V tom případě asi donutim kámošku aby furt nebyla na facebooku a nevzdychala po Špacírovi ale radši šla číst a hlavně komentovat. :-D  :-P  :D  8-)

6 hplovehp hplovehp | Web | 13. července 2011 v 14:11 | Reagovat

:-D Jestli to zváldneš, seš dobrá. :-D

7 Koki Koki | 13. července 2011 v 14:13 | Reagovat

Budu se snažit. I když těď chvíli nebudu moct komentovat ani já protože s kámoškou asi v pátek vyrážíme pryč.

8 hplovehp hplovehp | Web | 13. července 2011 v 14:31 | Reagovat

Nevadí, já tu nebudu asi celý příští nebo přespříští týden. Ale neboj, vynasnažím se napsat toho co nejvíc dopředu a nastavit na blogu automatické přidávání.

9 Koki Koki | 13. července 2011 v 15:01 | Reagovat

[8]: Super. Díky. :-D  :-P  :D  8-)

10 Koki Koki | 13. července 2011 v 16:39 | Reagovat

Zkus to prosím ještě dneska. Nakonec jedem už zejtra ráno a já bych si ráda ještě před odjezdem přečetla další kapču pro lepší náladu. :-D  :-P  :D  8-)

11 Lumisoid Lumisoid | 19. července 2011 v 19:04 | Reagovat

Ty voe, dobrý. :-D

12 Míša Míša | 29. dubna 2013 v 14:20 | Reagovat

Dokonalý :-D Jak se pokoušeli vzbudit Jamese :D  :D Koho by to neprobralo? :-D  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama