10. kapitola: Bradavický poprask aneb co bylo dál

31. července 2011 v 21:05 | hplovehp |  Ro(c)k z Bradavic
Pokračujeme v pohledu Anity. Dozvíte se, jak ples probíhal a proč musel být předčasně ukončen. Kde se holky octnou a co bude dál? Do se dozvíte v pokračování desáté kapitoly Ro(c)ku z Bradavic!

Sešly jsme dolů do společenky. Kluci na nás zírali jak termit na železobeton. První se vzpamatoval Remus. Došel ke mně a nabídnul mi rámě. S úsměvem jsem se do něj zavěsila. James opatrně, jakoby se bál, že se rozplyne, přistoupil k Lilly. Políbil ji do vlasů a natáhl k ní ruku. Chytila se nabízené ruky a elegantně pohodila hlavou. James, kterého zasáhla vůně jejích vlasů se tvářil jako feťák, který dostal zadarmo tři tuny trávy. Sirius ještě pořád stál na místě a zíral na Zivu, ústa otevřená. Zasmála se mu, ústa mu jemným dotykem zavřela a obtočila mu ruku kolem pasu. On jí položil svou ruku kolem ramen. Konečně jsme mohli vyrazit do Velké síně.
Učitelé se zase vyznameli! Celá Velká síń byla ozářena jemným intimním světlem ze spousty světelných koulí vznášejících se u stropu. Z pódia před profesorským stolem začínala hrát populární kouzelnická kapela Sudičky.Bylo tu rozmístěno mnoho malinkatých stolků se starodávnými židlemi a nádhernými ubrusi v barvách kolejí. Všude po celé síni se nacházela spousta květinových dekorací, která úchvatně voněly.
Sirius se k jedné takové kytici natáhnul, vyndal z ní růži, přesněji řečeno temně rudé poupě. Přivoněl k ní, snad aby zhodnotil její vůni, a podal ji Zivě. Usmála se, vzala poupě do ruky a vdechla jeho vůni. Potom se naáhla na špičky, jinak by na něj totiž nedosáhla, a políbila Siriuse na tvář. Zamířili jsme všichni k jednomu ze stolů na kterém byl rudý nebelvírský ubrus. My holky jsme se usadily, kluci odběhli pro něco k pití.
Krátily jsme si čas pozorováním ostatních lidí, kteří přišli plesat. Při pohledu na kreaci Bellatrix Blackové jsme málem umřely smíchy. Temná půlnoční modř šatů jaksi neseděla ke kanárkově žlutému zbarvení klobouku, který si bůhvíproč narazila na hlavu. K dovršení pohromy onen klobouk obepínala křiklavě růžová stuha. Prostě šílené.
Mezitím už byli kluci zpátky s šesti ležáky a lahví ohnivé whisky. Nalili jsme si whisky a vypili ji na ex. Začínala hrát nějaká docela melodická písnička. Dveře se otevřely. Celé osazenstvo Velké síně natahovalo krky, aby vidělo kdo to přišel. Nejdřív jsem tu osobu nemohla indentifikovat,ale potom jsem ji poznal díky hákovitému nosu. Byl to Snape!
Vypadal ovšem úplně jinak než obvykle. Ve vlasech ani stopa po mastnotě, jen zářivý lesk. Obvyklý školní hábit nahradilo společenské onblečení, bílá košile ,černé boty, sako a kalhoty. Nesl se neobvykle ladným a jistým krokem. To ale nebylo to nejpodivnější. Snape se usmíval! Žádné obvyklé ublížené nebo zlomyslné škleby, on se opravdicky upřímně usmíval. Došel až k našemu stolu, postavil se před Jamese a Lilly.
"Můžu tě vyzvat k tanci?" zeptal se Lilly. Ta škubla hlavou v nic neříkajícím gestu. Otočil se proto na Jamese.
"Pokud Lilly souhlasí...?" svolil Jimmy.
Snapeův pohled se stočil k zrzavé krásce. Ta vstala, nechala se jím odvést na taneční parket. Zaujali postavení jako profesionální tanečníci. Začali se pohybovat do rytmu písničky. Rychle jsem mrkla na Jamese, co on na to. Celý ten výjev pozoroval klidně, dokonce s lehce zvednutými koutky.
Všimla jsem si jedné skutečnosti. Nikdy bych nevěřila, že si to pomyslím, ale Snape byl hezký! V umytých havraních vlasech mu zářily modravé odlesky, tvář mu zkrášloval úsměv. Když se nehrbil, konečně vynikla jeho výška a pod košilí bylo vidět, že není až tak úplně bez svalstva. Ale mnohem víc než jeho vzhled mě uchvátilo jeho chování. Jak opatrně a starostlivě vedl Lilly, nesnažil se jí dotýkat jinak než tanec vyžadoval. Musí ji mít strašně rád. Tahle skrývaná láska z něho jakoby tryskala a zkrášlovala všechno kolem.
Lilly se na nějj také lehce usmívala, ne tak jako na Jamese, ale tak nějak laskavě. Píseň skončila. Snape pustil Lilly, oba společně zatleskali kapele. Potom ji dovedl až k našemu stolu, lehce se dotknul rty její ruky a pomohl jí posadit se. Chtěl se vydat ke vstupním dveřím a odejít, jenže to nestihnul. Dveře se rozlétly. Dovnitř se vřitila horda lidí v kápích a maskách. Smrtijedi! Ihned začali metat kletby na všechny, kromě Zmijozelských. Ti se s očividnou radostí připojilik nim. Až na Snapea. Ten bleskově vykouzlil před Lilly štít.
Učitelé okamžitě zasáhli. Kousíček od nás po sobě metali kletby McGonagallová a jakýsi hromotlucký Smrtijed. Rychle jsem vytáhla hůlku, ostatní to už udělali. Najednou jsem viděla jak ke mě letí paprsek kletby. Viděla jsem, že nejde zastavit. Kletba se ale asi deset centimetrů ode mně odrazila. Zapátrala jsem pohledem a uviděla jsem, že Snape na okamžik zaštitil i mě. Poslala jsem mu vděčný úšklebek a dala se do protiútoku.
Ziva mezitím metala kletby po nějaké ženě, která zaútočila na skupinu prváků z Mrzimoru.
"Na malé děti si troufáš,co, ty bestie jedna kápiovitá. Na co nosíte tu masku? Jste snad uhrovatí?" popichovala svou soupeřku a odrážela její kletby. Potom ji jedním dobře mířeným zásahem omráčila. Boj se přiostřoval.
" Holky přemístěte se do bezpečí!" zahulákal Remus a zblokoval zaklínadlo svého protivníka.
"Nenechám tě tady!" zařvala jsem jeho směrem na oplátku a vyslala proti Smrtijedovi kletbu, kterou bohužel snadno odrazil.
"Doprdele, teď není čas na hrdinství. Koukejte se přemístit." ozval se odkudsi Siriusův hlas.Lilly se podívala po Jamesovi, hned ale zase musela odrážet kletbu.
"Jdi. Nechci tě stratit." zaprosil skoro neslyšně Jimmy. My jsme ovšem dál odhodlaně bojovaly. Remus svého protivníka omráčil. Vyndal z kapsy krabičku od zápalek a mávnul nad ní hůlkou. Boj naši skupinku natlačil k sobě. James se Siriusem hned pochopili, co má Remus za lubem. Ten vstrčil krabičku do ruky Anitě apřesně v tu chvíli Jimmy a Sirius žďuchli do Lilly a Zivy,takže ty se dotkly krabičky,
"Ne." slyšela jsem Zivin výkřik. Potom se všechno začalo točit, nemohla jsem dýchat. Poslední co jsem ve změti barev viděla zřetelně byl Remusův obličej. Nachvíli nás úplně pohltila tma. Pak jsme najednou ležely na trávníku. Zvedla jsem se ze země a zkoušela rozeznat, co je to za dům, který se tyčil před námi. To už se k nám ale přiřítila malá ženská postava, následovaná vysokou mužskou.
"Co se stalo?" promluvila rychle Jessica Potterová. Jakmile jsem poznala ještě jejího manžela Jareda, měla jsem jasno, kde jsme. Protože když tohle jsou Jamesovi rodiče, znamená to, že jsem v Potterovic sídle!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 31. července 2011 v 21:18 | Reagovat

No doprdele. Tak tohle bych vážně nečekala. Na jednu stranu bylo od kluků hezký že chtěli holky ochránit ale na stranu drohou bych je asi zabila kdyby mě přemístila. Kdo se má pak o ně klepat strachy když sám nemůže bojovat.
Doufám že budeš co nejdřív pokračovat. Jinak asi prasknu jako moc napnutý kšandy. :-)

2 Koki Koki | 31. července 2011 v 21:18 | Reagovat

[1]: oprava: přemístili

3 hplovehp hplovehp | Web | 1. srpna 2011 v 10:42 | Reagovat

Neboj se, další kapitola by měla být už dneska. Jdu na to!

4 Lumisoid Lumisoid | Web | 15. srpna 2011 v 19:33 | Reagovat

Krásně popsaná atmosféra plesu. Umím si to živě představit. A to se Snapeem...krása. Však víš jak moc ho miluju. :-) A navíc vtipný...prostě kapitola přesně jak naše odpoledne...jednou smích, jednou mě to dojímá až k pláči. ;-) A ještě ta písnička, co jsem měla puštěnou u toho. Mně se nejvíc líbily šaty Zivy, ale já bych si oblekla ty na Taylor Swift. (asi víš proč) :-D

5 Barussiiik Barussiiik | Web | 14. ledna 2012 v 21:00 | Reagovat

Snape mě překvapil O_O. Jinak jsi mi tím dala skvělý nápad pro moji 10. kapitolu a proto bude věnovaná tobě :-P.

6 Míša Míša | 29. dubna 2013 v 20:02 | Reagovat

No tak na tohle bych si nevsadila ani za nic O_O Možná jedině, kdyby mi někdo dal možnosti A, B, C, tak by mi to vrtalo hlavou, ale stejně bych zaškrtla něco jinýho :D  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama