2.kapitola - Avril Lavinge a jiná překvapení

12. května 2011 v 11:57 | hplovehp |  Věčný Student
Ráno 1.září se u Potterových neslo v duchu zmatků a chaosu. Kuchyně byla přecpána kufry, zvířaty i lidmi. Lilly se podařilo rozlít dýňovou šťávu. Ginny popadla první látkovou věc, která jí přišla pod ruku, a začala louži utírat, z čehož Vicky málem kleplo, protože ta věc byla její bílá halenka.
Před domem zatroubil taxík, kterým byli donuceni jet ( James zkoušel připravit chechtací lektvar a kotlík zůstal zaklíněný v komíně. Samozřejmě tak, že ho ani kouzly nešlo vyndat.). Rodinka se s "menšími" komplikacemi (Harry si nevšiml Ronovi ruky, když zavíral kufr) naskládala dovnitř a poklidně, za neustálého houkání sov, dorazila na nádraží King´s Cross. Taxikář byl tak šťastný, že ihned co si vyložili kufry odjel, ani nepočkal na zaplacení.
Prošli přepážkou na nástupiště devět a třičtvrtě. Harry se rozhlížel, jestli uvidí někoho známého, když tu mu někdo skočil na záda. Lillino a Roseino zvolání: "Teta Lenka!" ho utvrdilo v tom, že útočníka poznal. Lenka Láskorádová, protože to byla opravdu ona, z něj slezla. Ginny na svou kamarádku vykulila oči. Lenka měla v dlouhatánských vyžehlených vlasech růžový pruh, na sobě černé tričko s růžovou lebkou, černou sukni, růžové punčochy a vysoké černé tenisky s růžovými tkaničkami. "Poslouchám Avril Lavinge." rozesmála se, když si všimla překvapených pohledů.
"Nevěřte jí ani slovo! Chtěla jen vidět, jak se na to budete tvářit." usmíval se Neville, který se objevil za ní. Za ruku se ho držela půvabná mladá dívka. Vlasy stejně tmavé jako on, oči okopírované z Lenčina obličeje. Annie Longbottomová. "Ahoj Annie, nazdar Neville." zdravila je oba Hermiona. Annie se na ni zářivě usmála. Harry se divil, že se ještě neozval James. Ohlédl se po něm a uviděl, že se na Annie dívá jako slepec, který poprvé spatřil slunce. Když se ovšem na něj Annie otočila, sklopil oči, a zamumlat něco neurčitého na pozdrav.Vicky, Lilly a Rose se narozdíl od něj k Annie vrhly a začaly si s ní povídat.
"Haló, na povídání je čas potom, musíme si najít kupé." ozvala se starostlivá Hermiona. Poslechli ji a vešli do vlaku. prázdné kupé našli velmi rychle, jenže vyvstal další problém. Chyběla tři místa. "To vyřešíme snadno. Někdo si může sednout někomu na klín." řekla Vicky a rovnou se posadila na Teddyho, kterému se ten nápad očividně zamlouval. Ginny se bleskově přesunula k Harrymu, který už na ni čekal s otevřenou náručí. Ron významně pomrkával po své manželce. "A ty si Rose, běž sednou k tatínkovi." zklamala ho Hermiona, a vyzívavě si přehodila nohu přes nohu. Ron naprázdno polk, zatímco Rose k němu s výskotem hupsla.
"Tati ty se díváš jako nějaké zvířátko." obvinila ho, když si všimla jeho pohledu. "Jako pěkně nadržená stepní koza." zamumlal si Harry. Ginny ho zaslechla. " Harry Jamesi Pottere, ať už tě NIKDY ani NENAPADNE říkat něco takového před dětmi!" Harry provinile svěsil ramena. "Tati,"předstíral James hloupého" ty se taky jmenuješ James?" Annie se uchichtla. "Ano synku, já se tak jmenuju po otci a ty po dědovi. Dědíme ho z generace na generaci." vysvětloval trpělivě otec. "Ale děda se jmenuje Artur." nechápal Jimmy. Harry si pomyslel něco nelichotivého o synově inteligenci a mávnul rukou, ať to nechá plavat.
Vicky mezitím z Teddyho klína zkoumala nové tlačítko, které objevila hned za dveřmi. Po jeho zmáčknutí se ve zdi kupé udělaq otvor, z něj vylezla stařičká gramofonová trouba. "Přejete si zahrát?" ozvalo se z trouby. "Beautiful soul!" vyhrkla Vicky první co ji napadlo. A z trouby se začala linout hudba.

Všichni začali tančit. To jim vydželo až do Bradavic.
.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Ve Velké síni bylo rušno. V tom Mcgonagallová vstala a požádala o klid. "Tento školní rok se ponese ve znamení.."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hplovehp hplovehp | Web | 12. května 2011 v 12:03 | Reagovat

Omlouvám se, je to krátké a taky nejspíš žádná sláva. Mám spousty nápadů k téhle povídce, ale až na další děj a teď se prokousávám tou pasáží bez nápadů. Mějte slitování.

2 hloupý moula hloupý moula | 12. května 2011 v 14:43 | Reagovat

:-D Stepní koza? Já bych řekla, že spíš kozel :-)

3 Koki Koki | 13. července 2011 v 13:59 | Reagovat

Taky dobrá povídka. Vážně zajímavej námět. Už vidim Rona jak má otevřenou pusu a valí oči po Hermionině prohlášení. :-D  :-P  :D  8-)

4 hplovehp hplovehp | Web | 14. července 2011 v 10:30 | Reagovat

:-D Koki, ty jsi fakt poklad. Komentuješ. To se cení. Asi ti budu muset věnovat nějakou povídku. Napiš si, jakou bys chtěla.

5 Koki Koki | 14. července 2011 v 20:44 | Reagovat

[4]: Hlavně když to bude James a Lily. Ten pár já mám prostě nejradši. Nebo taky Sirius s někym. Představa Jamese a Siriuse jako rockerů. To mi naprosto stačí. :-D  :-P  :D  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama