Kapitola první: Si děláte prdel, ne? 2/2

19. února 2011 v 14:31 | hplovehp |  Věčný Student
Nákupní horečka pokračovala. Od madame Malkinové se přesunuli do lékarny, aby si mohli pořídit přísady do lektvarů. K jejich smůle tu zrovna prodavač s nějakou čarodějkou rozebíral nejnovější způsoby pitvy mozku, což Hermionin žaludek odmítl nechat bez povšimnutí a celou její snídani vyslal na čarodějčin hábit. Další půlhodinu strávila Hermiona otíráním madame Hoochové, která byla tou čarodějkou, a omlouváním se.
Následovala velkoprodejna Mžourov. Sotva tam Harry vstoupil, skočilo na něj cosi křiklavě růžového a pevně to zarylo své drápy do jeho intimních partií. Vyjekl a snažil se to sundat. "To nic, to je náš nový přírustek, přebarvovací kocour. On se za pár dní pustí." vysvětlil Harrymu nevzrušeně prodavač. "Dní!?!?"zařval Harry hystericky. Ron sebou praštil smíchy o zem. To se mu ale stalo osudným. Převrhl na sebe terárium ve kterém byly žáby a jakási podivná zelená hmota.Takže když se povedlo po velkém Ginnině úsilí (to víte, co by dělala s vykastrovaným manželem?) oddělit kocoura od Harryho, zbyl jediný s ostudou on. Nejenže ho zelená hmota obarvila a smrděl jako pět Červíčků v kanále, ale malé žabky mu zalezly všude možně, během cesty ze svých úkrytů vyskakovaly a poděšeně kvákaly. Od své milující rodiny ovšem obdržel jen smích a přezdívku Žabáček.
Bujarého veselí a kvákání došli až do Krucánků a Kaňourů. "Konečně nějaký bezpečný obchod." zaradoval se Ron. Předčasně. Vzápětí mu na hlavě přistál pětisetstránkový "Almanach chorob duševních". Hermiona si povzdechla a uvažovala, jak si mohla takového nešiku vzít.
Ron si podrážděně mnul temeno hlavy, kde to schytal nejvíc.
Náladu mu ale zvedlo to, že nebyl jediný komu se stávaly takové bolestivé a trapné věci.
James uviděl nějakou postavu jak si prohlíží regál s příručkami o údržbě koštěte. Jelikož stála zády, byly vidět jen dlouhé kaštanové vlasy. James si dodal odvahy a přišel k néznámé osobě. "Tak krásná holka jako ty se zajímá o létání?" V tom se postava otočila a James poznal, že to není holka, ale nějaký roker s velikánským předkusem.
Harry objevil knihu která mu připadala velmi zajímavá, bohužel byla napsaná nějakým divným písmem. Zeptal se prodavačky, jestli tu knihu mají i v angličtině. Prodavačka se rozesmála, vzala mu knihu z rukou, otočila a vrátila mu ji zpět .
Hermiona s Ginny raději rychle snosily všechny potřebné knihy, vzaly i pár brků, které tu měli ve slevě a svolaly všechny ze své rodiny ke krbu. Pomocí letaxu se všichni dopravili zpět
k Potterovým.
Večer, když Ginny uložila děti a šla do její a Harryho ložnice, uslyšela s toalety jakési mumlání. Zastavila se a poslouchala.Ihned rozpoznala Harryho hlas. "Ty můj chudáčku, tys dneska tolik vytrpěl.." Ginny to stačilo. S tlumeným smíchem se přesouvala dál. Už byla skoro v ložnici, když uslyšela Rona v koupelně, kde se marně (už asi tři hodiny) pokoušel ze sebe smýt tu podivnou zelenou a ten puch, který ji doprovázel. Zřejmě si dal nachvíli klid od zuřivého drhnutí rejžákem a četl si Denního Věštce. Najednou ovšem vykřikl."Nová zelená lázeň pro žáby?! Vaší žabičce nebo žabáčkovi se po jedné koupeli v ní udrží krásné zelené zbarvení až na dva týdny?! A vůně tohoto přípravku, žábám tak příjemná, se na nich udrží stejně dlouho jako barva?! Si děláte prdel, ne ?!"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 barussiiik barussiiik | Web | 11. ledna 2012 v 14:25 | Reagovat

Cha Cha:-D. Tybrďo, to je dobrý. Nejvíc se mi líbí ten konec. :-D:-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama