Únor 2011

Kapitola první: Si děláte prdel, ne? 2/2

19. února 2011 v 14:31 | hplovehp |  Věčný Student
Nákupní horečka pokračovala. Od madame Malkinové se přesunuli do lékarny, aby si mohli pořídit přísady do lektvarů. K jejich smůle tu zrovna prodavač s nějakou čarodějkou rozebíral nejnovější způsoby pitvy mozku, což Hermionin žaludek odmítl nechat bez povšimnutí a celou její snídani vyslal na čarodějčin hábit. Další půlhodinu strávila Hermiona otíráním madame Hoochové, která byla tou čarodějkou, a omlouváním se.
Následovala velkoprodejna Mžourov. Sotva tam Harry vstoupil, skočilo na něj cosi křiklavě růžového a pevně to zarylo své drápy do jeho intimních partií. Vyjekl a snažil se to sundat. "To nic, to je náš nový přírustek, přebarvovací kocour. On se za pár dní pustí." vysvětlil Harrymu nevzrušeně prodavač. "Dní!?!?"zařval Harry hystericky. Ron sebou praštil smíchy o zem. To se mu ale stalo osudným. Převrhl na sebe terárium ve kterém byly žáby a jakási podivná zelená hmota.Takže když se povedlo po velkém Ginnině úsilí (to víte, co by dělala s vykastrovaným manželem?) oddělit kocoura od Harryho, zbyl jediný s ostudou on. Nejenže ho zelená hmota obarvila a smrděl jako pět Červíčků v kanále, ale malé žabky mu zalezly všude možně, během cesty ze svých úkrytů vyskakovaly a poděšeně kvákaly. Od své milující rodiny ovšem obdržel jen smích a přezdívku Žabáček.
Bujarého veselí a kvákání došli až do Krucánků a Kaňourů. "Konečně nějaký bezpečný obchod." zaradoval se Ron. Předčasně. Vzápětí mu na hlavě přistál pětisetstránkový "Almanach chorob duševních". Hermiona si povzdechla a uvažovala, jak si mohla takového nešiku vzít.
Ron si podrážděně mnul temeno hlavy, kde to schytal nejvíc.
Náladu mu ale zvedlo to, že nebyl jediný komu se stávaly takové bolestivé a trapné věci.
James uviděl nějakou postavu jak si prohlíží regál s příručkami o údržbě koštěte. Jelikož stála zády, byly vidět jen dlouhé kaštanové vlasy. James si dodal odvahy a přišel k néznámé osobě. "Tak krásná holka jako ty se zajímá o létání?" V tom se postava otočila a James poznal, že to není holka, ale nějaký roker s velikánským předkusem.
Harry objevil knihu která mu připadala velmi zajímavá, bohužel byla napsaná nějakým divným písmem. Zeptal se prodavačky, jestli tu knihu mají i v angličtině. Prodavačka se rozesmála, vzala mu knihu z rukou, otočila a vrátila mu ji zpět .
Hermiona s Ginny raději rychle snosily všechny potřebné knihy, vzaly i pár brků, které tu měli ve slevě a svolaly všechny ze své rodiny ke krbu. Pomocí letaxu se všichni dopravili zpět
k Potterovým.
Večer, když Ginny uložila děti a šla do její a Harryho ložnice, uslyšela s toalety jakési mumlání. Zastavila se a poslouchala.Ihned rozpoznala Harryho hlas. "Ty můj chudáčku, tys dneska tolik vytrpěl.." Ginny to stačilo. S tlumeným smíchem se přesouvala dál. Už byla skoro v ložnici, když uslyšela Rona v koupelně, kde se marně (už asi tři hodiny) pokoušel ze sebe smýt tu podivnou zelenou a ten puch, který ji doprovázel. Zřejmě si dal nachvíli klid od zuřivého drhnutí rejžákem a četl si Denního Věštce. Najednou ovšem vykřikl."Nová zelená lázeň pro žáby?! Vaší žabičce nebo žabáčkovi se po jedné koupeli v ní udrží krásné zelené zbarvení až na dva týdny?! A vůně tohoto přípravku, žábám tak příjemná, se na nich udrží stejně dlouho jako barva?! Si děláte prdel, ne ?!"

Kapitola první: Si děláte prdel, ne? 1/2

3. února 2011 v 18:57 | hploverka |  Věčný Student
"Co tam máte tati?" vyzvídal James, snažíc se nakukovat Harrymu přes rameno.
"Vypadá to, že pojedeme do Bradavic s vámi." zamumlal nevěřícně Harry.
"Ty tam vážně chceš jet?"  divil se Ron.
"A co bys asi tak chtěl dělat? Musí se to vysvětlit." předběhla Harryho Ginny.
"Mám nápad," řekla Hermiona a nadechla se.
"V prdeli se drápat." dodal Ron s úšklebkem.
Tato věta vyvolala bouřlivou reakci. Hermiona vyletěla na Rona, který ji zdatně sekundoval.
Ginny se ve tváři rychlostí blesku střídali dva výrazy, jeden rozzlobený nad hloupostí svého bratra, druhý pobavený kvůli té větě. Harry předstíral nečekaný záchvat kašle, aby zachránil zbytky rodičovské autority. Lilly a Rose, obě dvě s širokým úsměvem na tváři mu poradily, aby se napil, že to přejde. Důvěřivě si podle jejich rady nalil sklenku dýňového džusu, napil se a rozkašlal se nanovo, tentokrát doopravdy. Hugo a Albus se tiše pochechtávali, zatím co Vicky a Teddy dusili smích do ramene toho druhého.
Po delší době se konečně všichni uklidnili natolik, aby Hermiona mohla pokračovat.
"Mohli bychom si zajet na Příčnou. Víte nakoupit si věci do školy." dokončila, stále probodávajíc Rona pohledem. Ginny samozřejmě ihned nadšeně přikyvovala a vrhala na Harryho takové pohledy,že mu prakticky nezbývalo nic jiného než přikývnout.
"No dobře." souhlasil Ron. Hermiona očarovala plastovou láhev od Coca-coly, aby fungovala jako přenášedlo, poté se všichni převlékli a přenesli na Příčnou.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Kam půjdeme nejdřív?" tázala se Rose.
Odpovědí jí bylo ticho.
"Tak kam?" dožadovala se odpovědi.
"K madame Malkinové." rozhodla nakonec Ginny.
Ukázalo se,že si madame(už v požehnaném věku) pořídila do krámu výpomoc. Malého číňanského motáka, který mluvil velmi lámanou angličtinou. Snažil se být milý, ale to se poté, co Harryho málem připravil o mužství zuřivou snahou zapnout mu poklopec na těsných kalhotách, to jaksi ztroskotalo.
Ron se smál, ale pak přišla řada na něj. Všechno mu bylo přesně akorát, jen kravatu si nemohl správně utáhnout.
"Vy to nedělat správně. Já ukázat jak do to." řekl Číňan a stáhl kravatu kolem Ronova krku , až chudák Ron okamžitě zmodral.
"Vy vidět, že to jít." zamručel spokojeně, zatímco Ron zaním klesl na podlahu. Hermiona se k němu pohotově vrhla a kravatu uvolnila. Ron začal lapat po dechu a začal ze sebe vyrážet:
" Her......Her....her"
"Snaží se říct tvé jméno." upozornila Hermionu Ginny.
Té se naplnily oči dojetím, že se její manžel, ačkoliv se právě málem udusil, snaží říct její jméno.
Dojetí zmizelo, jakmile se Ron konečně vymáčkl.
"HERGOT!" zaklel.