Úvod

30. ledna 2011 v 16:13 | hploverka |  Věčný Student
ÚVOD

Takže vážení a ctění návštěvníci začínáme s Věčným studentem. Prosím o jediné: o KOMETÁŘE !

Slunce už stálo vysoko na obloze, ale v domě u Potterů  bylo ještě mrtvo. Nikoho nezajímalo, že začal nový den. A to ne den ledajaký. Bylo 31.srpna, poslední den prázdnin.
Jako první se probudila Ginny Potterová. Převalila se na bok a naskytl se jí zajímavý pohled. Harry, ve svém starém vytahaném pyžamu ještě spal, nejspíš si ale před spaním zapoměl sundat brýle, které mu teď visely jen na jednom uchu.
Ginny se pro ně natáhla a položila mu je na noční stolek. Pak neodolala a něžně ho políbila. Jakmile ucítila, že se do polibku zapojuje, rozpustile se odklonila.
"Dobré ráno lásko. Je čas vstávat." usmála se na něj. Zívnul a teprve pak otevřel oči.
"Kde mám brýle?" zeptal se a šátral rukou po obličeji.
"Tam, kde se ti nezlomí." odvětila mu Ginny.
Podíval se na noční stolek, vzal z něj brýle a nasadil si je. Pak se na ni zářivě usmál.
"Lásko, já kdybych tě neměl, nevím co bych..."
"Měl bys dokonale procvičené Reparo." ušklíbla se Ginn. "Jdu udělat snídani pro smečku."dodala.
Harry se pro sebe usmál. "Já je jdu budit."
Vstal a vyšel na chodbu. Mezitím zvažoval, koho ze smečky (tj. jejich příbuzní na návštěvě+vlastní obyvatelé domu) půjde vzbudit nejdřív.Rozhodl se  pro "pány tvorstva", sestěhované do Jamesova pokoje. Prudce otevřel dveře a zahalekal: "Mužstvo vstávat a nástup na snídani."
Musel ale hodnou chvíli počkat, než se z pokoje začali potácet kluci, nápadně připomínající zombie.
James,Albus,Teddy,Hugo. "Uf, jsou všichni, žádné ztráty na životech." zamumlal si Harry pro sebe a pokračoval k děvčatům.
"Vstávat vstávat holčičko,
 venku už je sluníčko." neodpustil si veršovánku.
Holky vypadaly podstatně líp než kluci. "Lilly,Rose, Vicky no tak honem. Ať kluci nezdlábnou celou snídani sami." To zafungovalo. Vmžiku byly pryč. Zbývali Ron a Hermiona. Na ty Harry pouze důrazně zabušil, neotvíral od té doby co... ehm.... nechme to být. Zkrátka a dobře, Vstali sami a spolu s Harrym sešli dolů, aby se najedli.Ginny právě nesla na stůl omelety, když se za oknem objevily čtyři sovy. Rychle okno otevřela a převzala dopisy.  Obálka byla Bradavická, takže čekala, že to bude něco pro děti, ale ne. Na obálkách bylo její, Harryho, Hermionino a Ronovo jméno.
Mlčky jim je rozdala, sama svůj prudkým trhnutím otevřela. Začala čísta překvapeně vyjekla. V dopise stálo:

Žádáme vás o návrat do naší školy čar a kouzel v Bradavicích
za účelem
dokončení 7. ročníku a řádného složení zkoušek OVCE
Dostavte se 1. září v 19 hodin do pracovny ředitelky školy.

První, kdo se zmohl na slovo byl Ron. "Co je to za kravinu?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 maggdinka maggdinka | Web | 30. ledna 2011 v 20:03 | Reagovat

Přečetla sem si tvojí prosbu u sebe na blogu, tak jsem se mrkla a přečetla...povídku na téma generace po Harrym sem četla zatím snad jen jednu. Sama moc dobře víš, že já si potrpím na Poberty ;)
Nicméně musim říct, že je to parádní. Sice se tam nic moc neděje, ale o tom úvodní kapitoly taky jsou :) máš to moc super napsaný, žádný chyby, všechno logický a uspořádaný.
Ten konec je skvělej, je to dobrý nápad, jelikož oni si vlastně sedmák neudělali. Mě by tohle nenapadlo :)
Ta Ronova věta na konci to celý skvěle završila. Určitě pokud budu mít čas, se týhle povídce budu věnovat častěji. Kdykoli napíšeš novou kapitolu zanech koment na mém blogu a já se mrknu. Na oplátku, když já napíšu novou, tak ti to sem napíšu taky :)
Tak přeju hodně zdaru a inspirace a vůbec nic si nedělej z toho, jestli budeš mít málo komentářů. Já mám blog dva roky a komentářů je pořád nedostatek. Hlavní je, že to děláme pro radost :)

2 Lumicka Lumicka | 7. února 2011 v 17:43 | Reagovat

Kur*a, to je ale dobrej blog!!! Segra, nasmala jsem se tak, jak nikdy, vsak vis. :-) No jak jsme se domluvily, budem spolu psát knihy...jo a až budem slavný...a my budem, tak ti dám svůj podpis, pako. :-D Neee, fakt je to supr, jen tak dál. HERGOT! :-D

3 hplovehp hplovehp | Web | 19. února 2011 v 14:11 | Reagovat

Jo jo díky za chválu.
Mimochodem, snažím se co nejrychleji dopsat další část kapči k VS, ale mám i zadaná nějaká drabblátka, takže uvažuju i nad nimi :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama